Beyond The Summit

Odwołano jeden z nadchodzących Majorów w Dota 2

Amerykańska organizacja Beyond The Summit, która w marcu miała zorganizować szósty Major obecnego sezonu rozgrywek Dota 2, wycofuje się ze swoich planów. Przedstawiciele BTS oświadczyli, że nie udało się zawrzeć odpowiedniej umowy ze współorganizatorami imprezy, Next Generation Esports, w sprawie zapewnienia Majorowi odpowiedniej skali i jakości. Jak się okazało, obie strony uznały, że wydarzenie to nie będzie opłacalne z finansowego punktu widzenia.

BTS nie ma doświadczenia w organizacji tak dużych imprez, jak pozostałe dotychczasowe i planowane Majory, choć od lat cieszy się dużą popularnością wśród fanów Dota 2. Poprzednie imprezy organizowane przez Beyond The Summit charakteryzowały się niewielką skalą i luźną atmosferą, podobnie jak prekursor tego typu formatu imprez, HomeStory Cup w StarCraft 2. Organizacja więc miała połączyć swoje siły z Next Generation Esports, zajmującym się obecnie m.in. Rocket League, jednak nie udało się znaleźć odpowiedniego rozwiązania, by organizacja turnieju miała sens.

Nie wiadomo na razie, czy Major organizowany przez BTS i NGE zostanie zastąpiony inną imprezą, czy po prostu ten przystanek cyklu Dota Major Championships 2017/2018 zostanie anulowany, a wraz z nim zmniejszona zostanie pula punktów rankingowych. Odwołanie zawodów nie wpłynie jednak na nadchodzący DOTA Summit 8, który zgodnie z planem odbędzie się 13-17 grudnia w Los Angeles.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rozlosowano grupy IeSF World Championship 2017

Już jutro w Korei Południowej zainaugurowane zostaną zmagania w ramach IeSF World Championship 2017. 21 drużyn m.in. z Europy i Azji walczyć będzie o...