AGO lepsze od HellRaisers. Polacy w półfinale kwalifikacji

Reprezentanci AGO Gaming pokonali 2:1 HellRaisers w ćwierćfinale zamkniętych kwalifikacji do DreamHack ASTRO Open Winter. Polski zespół jest już tylko dwa kroki od awansu do turnieju głównego w Jönköping.

AGO Gaming 2 : 1 HellRaisers

(ćwierćfinał zamkniętych eliminacji do DreamHack Winter 2017)
16 8 Overpass 7 11
8 4
5 3 Cache 12 16
2 4
16 12 Cobblestone 3 3
4 0

Polacy rozpoczęli pierwszą mapę od solidnej, pięciopunktowej przewagi. W końcu jednak HellRaisers ustabilizowało sytuację i niedługo potem na tablicy wyników pojawił się remis. Zanosiło się, że reprezentanci AGO będą w stanie zapewnić sobie solidną zaliczkę przed przerwą, ale ostatecznie skończyło się na rezultacie 8:7. Gra naszych rodaków wyglądała dużo lepiej po zmianie stron. Dzięki szczelnej defensywie GruBy i jego koledzy szybko odskoczyli rywalom i ostatecznie wygrali na Overpassie 16:11.

Co zadziwiające, AGO całkowicie nie odnalazło się w pierwszej połowie na własnej mapie, Cache’u. Polacy nie mieli pomysłu na grę po stronie terrorystów, co zresztą zostało skrzętnie wykorzystane przez ich rywali. Na półmetku HellRaisers prowadziło aż 12:3 i nie zanosiło się na to, że Furlan i spółka będą w stanie odrobić straty. Podopieczni Johnty wygrali na drugiej mapie 16:5 i wyrównali stan spotkania.

Na całe szczęście siły Polaków powróciły na trzecią i zarazem decydującą mapę. Tym razem strona terrorystów wypadła wręcz perfekcyjnie. AGO Gaming całkiem zdominowało swoich oponentów i wygrywało przed przerwą 12:3. Druga połowa była w zasadzie formalnością. Dzięki wygranej pistoletówce nasi rodacy szybko powiększyli przewagę i ostatecznie zwyciężyli na Cobblestonie 16:3.

W półfinale kwalifikacji polski zespół podejmie North Academy, które na swojej drodze pokonało Kinguin oraz LDLC. Warto zaznaczyć, że awans do turnieju głównego uzyska najlepsza drużyna z eliminacji.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Team Dignitas bez drużyny CS:GO?

Jak donosi serwis HLTV.org, zawodnicy Teamu Dignitas postanowili zakończyć współpracę z organizacją. Za taką decyzją ekipy Ricardo "foxa" Pacheco mają...