Team Kinguin
fot. Team Kinguin

Team Kinguin wygrywa europejskie kwalifikacje do DOTA Summit 8

Kolejny sukces dywizji Dota 2 Teamu Kinguin! Polacy zwyciężyli wczoraj w europejskich kwalifikacjach do DOTA Summit 8, pokonując w decydującym starciu HellRaisers w czterech potyczkach. Dzięki temu triumfowi Patos i spółka w połowie grudnia pojawią się w Los Angeles, gdzie powalczą o łączną pulę nagród wynoszącą aż 300 000 dolarów.

Nasi rodacy rozpoczęli zmagania w europejskich kwalifikacjach do DOTA Summit 8 od walki z PENTA Sports. Jeszcze w sobotę Kinguin musiało uznać wyższość dnz i jego kompanów w eliminacjach do MDL Macau, ale już dzień później bez większego trudu uporało się ze swoimi oponentami, ogrywając ich w dwóch odsłonach serii.

W finale turnieju na Team Kinguin czekało HellRaisers, które pokonało wszystkich napotkanych oponentów bez utraty choćby jednego punktu. Niemniej, to Polacy zaprezentowali się z o wiele lepszej strony od HR. Pierwsza rozgrywka błyskawicznie zakończyła się korzystnym dla Kinguin wynikiem. Po krótkiej przerwie zobaczyliśmy długą i męczącą dla obu formacji potyczkę. Koniec końców po trwającej niemalże godzinę walce, to Nisha i reszta wyszli na jeszcze większe prowadzenie w serii. HellRaisers, co prawda zdołało urwać jeden punkt, lecz Polacy nie pozwolili sobie na więcej błędów i zwyciężyli w czwartym starciu, dobitnie przypieczętowując swój triumf.

Na ten moment znamy tylko cztery z ośmiu formacji, które będą walczyć o 300 000 dolarów w Los Angeles. Obecna lista uczestników prezentuje się następująco:

OpTic Gaming OG Fnatic Team Kinguin
       
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

North Academy lepsze od AGO. Polacy odpadają z eliminacji do DH Winter

Niestety podczas DreamHack ASTRO Open Winter 2017 nie zobaczymy żadnej polskiej ekipy. Nasz jedyny rodzynek, AGO Gaming, odpadł w półfinale zamkniętyc...