fot. ESL

Renegades zastąpi Immortals podczas IEM Oakland!

To brzmi jak żart, ale żartem nie jest. W przededniu inauguracyjnego spotkania Intel Extreme Masters Oakland 2017 doszło do zmiany w gronie uczestników – z powodów problemów wizowych (na które zanosiło się już od jakiegoś czasu) z udziału w zawodach zrezygnować musiało Immortals. Miejsce brazylijskiego składu zajmie Renegades.

Wygląda na to, że latynoscy gracze walczyli do ostatniej chwili, by jednak ich wyjazd do Oakland doszedł do skutku. Niestety musieli pogodzić się, że z biurokracją nie wygrają i zmagania w Oracle Arenie obejrzą co najwyżej na streamie na ekranach swoich komputerów. Nie wiadomo do końca którzy gracze nie otrzymali wiz uprawniających do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych, chociaż nieco światła na całą sprawę rzuca oświadczenie ESL, które przyznało, że Immortals było w stanie wystawić zaledwie dwóch z pięciu zatrudnionych przez siebie graczy.

Prawdopodobnie wymaganych papierów na czas nie otrzymaliby Lucas „destinyy” Bullo, Caio „zqk” Fonseca oraz Bruno „shz” Martinelli. Cała trójka trafiła do organizacji Noah Whinstona stosunkowo niedawno, co prawdopodobnie uniemożliwiło im przebrnięcie przez cały proces w odpowiednio krótkim czasie.

Z uwagi na fakt, że turniej rozpoczyna się już jutro, organizatorzy nie mieli w tej sytuacji zbyt wielkiego pola manewru. Wobec tego osierocony przez Immortals slot przypadł w udziale przebywającym w Stanach Zjednoczonych graczom Renegades, którzy dopiero co zajęli drugie miejsce podczas iBUYPOWER Masters 2017. Kilkanaście dni temu australijska formacja (wzmocniona Kanadyjczykiem i Amerykaninem) mogła także cieszyć się z triumfu podczas StarLadder i-League Shanghai Invitational 2017, gdzie w finale pokonała Virtus.pro

W tej sytuacji lista uczestników prezentuje się następująco:

Astralis Cloud9 FaZe Clan G2 Esports
Gambit Esports Team Liquid The MongolZ Ninjas in Pyjamas
Renegades SK Gaming Team EnVyUs OpTic Gaming

Nie jest jeszcze jasne czy Renegades zajmie miejsce Immortals w grupie B, czy też organizatorzy zdecydują się rozwiązać sprawę w inny sposób. Przypomnijmy, że turniej IEM Oakland 2017 rozegrane zostanie między 14 a 19 listopada, zaś jego łączna pula nagród osiągnie sumę 300 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Team Kinguin

Team Kinguin wygrywa europejskie kwalifikacje do DOTA Summit 8

Kolejny sukces dywizji Dota 2 Teamu Kinguin! Polacy zwyciężyli wczoraj w europejskich kwalifikacjach do DOTA Summit 8, pokonując w decydującym starciu...