fot. North

North Academy i Rise Nation jadą na DreamHack ASTRO Open Winter 2017

Dość niespodziewane rozstrzygnięcia zapadły wczoraj w zamkniętych eliminacjach do DreamHack Winter 2017, ostatniego tegorocznego przystanku serii ASTRO Open. W ich wyniku awans na szwedzką imprezę uzyskały North Academy oraz Rise Nation.

W niedzielę akademia North dała się mocno we znaki polskim kibicom. Piątka zawodników z Danii już w pierwszej rundzie wyeliminowała bowiem Team Kinguin, zaś kilka godzin później, już w półfinale kwalifikacji, pokonała AGO Gaming. W decydującym meczu natomiast podopieczni Alexandra „ave’a” Holdta mierzyć się mieli ze Space Soldiers i, mimo że nie byli faworytem tego pojedynku, ostatecznie dopięli swego pokonując Turków w stosunku aż 2:0 (chociaż po dwóch naprawdę wyrównanych mapach).

Także Rise Nation nie było głównym kandydatem do awansu. W stawce znajdowały się przecież m.in. compLexity Gaming czy też Luminosity Gaming, czyli drużyny o wiele bardziej utytułowane i ograne na międzynarodowej arenie. Andy „vSa” Xu i spółka nie za bardzo się tym jednak przejęli i w kolejnych etapach ogrywali m.in. Rogue czy też wspomniane compLexity. W finale zaś ze sporą łatwością poradzili sobie z Ghost Gaming, które na dwóch mapach ugrało w sumie tylko czternaście rund.

W tej sytuacji lista uczestników prezentuje się następująco:

BIG Gambit Esports Heroic mousesports
Natus Vincere Team EnVyUs North Academy Rise Nation

DreamHack ASTRO Open Winter 2017 rozegrane zostanie między 1 a 3 grudnia w Jönköping. Łączna pula nagród imprezy to 100 tysięcy dolarów, z czego triumfator zgarnie połowę tej sumy.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Renegades zastąpi Immortals podczas IEM Oakland!

To brzmi jak żart, ale żartem nie jest. W przededniu inauguracyjnego spotkania Intel Extreme Masters Oakland 2017 doszło do zmiany w gronie uczestnikó...