LCK

Nowa arena LCK ma zostać otwarta we wrześniu przyszłego roku

Zgodnie z zapowiedziami, Riot uchylił rąbka tajemnicy odnośnie budowy ekskluzywnego obiektu dla najbardziej prestiżowej ligi LoL-a w Korei – LCK. Plany tego projektu ujrzały światło dzienne już tydzień temu, a poinformował o nich serwis Inven Global. Ten sam serwis zdradził dzisiaj więcej szczegółów dotyczących planów Riotu.

„LoL Park”, bo taką nazwę będzie nosił obiekt, na którym walczyć będą koreańskie formacje, będzie mieścił się na trzecim piętrze w Gran Seoul, znajdującym się w centrum Seulu. Jego powierzchnia wynosić będzie blisko 5 300 m2. Szacuje się, że rozgrywki będzie mogło oglądać w jednym momencie 400-450 fanów.

Tak ma prezentować się LoL Park (fot. Inven Global)

Oprócz areny w kształcie okręgu studio zawierać będzie szafki dla zawodników oraz tunel prowadzący do miejsca zmagań. Fani prócz oglądania rywalizacji swoich ulubieńców będą mogli zrelaksować się w kafejce internetowej „PC Bang”. Spragnieni nie tylko rozgrywek LoL-a będą mogli ugasić swoje pragnienie w kawiarence „Bilgewater”.

Razem z budową nowego stadionu Riot planuje również stać się główną firmą odpowiedzialną za transmisję. Według doniesień Inven Global, twórcy League of Legends rozpoczęli już poszukiwania osób zajmujących się produkcją. Mimo to nie zamierzają zrywać kontaktu z SPOTV oraz OGN, lecz nie zdradzili szczegółów, w jaki sposób współpraca z koreańskimi firmami miałaby wyglądać w przyszłości.

Na efekty przyjdzie nam jednak trochę poczekać. Choć budowa rozpocznie się już w styczniu, planowany termin otwarcia obiektu zaplanowany jest na wrzesień. Więcej o planach Riot Games dotyczących budowy „LoL Parku” znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Stark x-kom VenatoreS

Startuje ostatnia kolejka PLE w CS:GO

Jutro zakończy się etap ligowy 2. sezonu Polskiej Ligi Esportowej w Counter-Strike: Global Offensive i poznamy ostateczną listę uczestników fazy pucha...