CJ Entus

CJ Entus bez dywizji League of Legends

Jedna z największych esportowych organizacji w Korei Południowej, CJ Entus, pożegnała się z dywizją LoL-a. Dzisiaj dobiegły końca kontrakty wszystkich graczy oraz trenerów. Organizacja na swoim profilu na Facebooku podziękowała swoim podopiecznym za współpracę dając tym samym wyraźny sygnał, że nie zamierza przedłużać umów. Z drużyną rozstało się w sumie siedmiu zawodników oraz dwóch trenerów.

LCK 2018 Spring Promotion Status kontraktu z CJ Entus
Top Park „Racoon” Sung-ho dobiegł końca, nie będzie przedłużony
Top Seo „Soul” Hyeon-seok dobiegł końca, nie będzie przedłużony
Jungle Park „Winged” Tae-jin dobiegł końca, nie będzie przedłużony
Mid Kim „Candy” Seung-ju dobiegł końca, nie będzie przedłużony
Bot Yoo „Avenger” Seon-woo dobiegł końca, nie będzie przedłużony
Bot Kim „Veritas” Kyoung-min dobiegł końca, nie będzie przedłużony
Support Kim „Pure” Jin-sun dobiegł końca, nie będzie przedłużony
Trener Chae „Vinylcat” Woo-cheol dobiegł końca, nie będzie przedłużony
Trener Kim „Mokuza” Dae-woong dobiegł końca, nie będzie przedłużony

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy organizacja planuje zbudować nowy skład zupełnie od podstaw, czy też – przynajmniej tymczasowo – rezygnuje ze sceny League of Legends.

Lata świetności w LoL-u CJ przypadają na okres 2013-2014. Na początku trzeciego sezonu drużyny Azubu Blaze oraz Azubu Frost (wicemistrz świata sezonu drugiego) zmieniły swoje nazwy na odpowiednio CJ Entus Blaze oraz CJ Entus Frost. Obydwie formacje walczyły przez dwa lata razem nie tylko w LCK, ale również m.in. Intel Extreme Masters, osiągając świetne rezultaty.

W związku ze zmianą zasad organizacji w LCK przed startem sezonu 2015 CJ Entus utworzyło jeden skład, w którym znaleźli się najlepsi gracze obu poprzednich formacji. Choć jeszcze w roku 2015 ówczesny zespół MadLife’a zdołał zająć miejsce w czołówce LCK, to z czasem organizacji szło tylko gorzej. Efektem bardzo słabych wyników była utrata miejsca w koreańskiej lidze w sierpniu 2016 roku. Mimo walki w dwóch ostatnich splitach o powrót do najlepszej dziesiątki Korei Południowej, przygoda CJ Entus kończyła się na Promotion Tournament.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
AZS

E-Ampy już niedługo. Podczas imprezy zobaczymy turniej FIFA

FIFA oficjalnie stała się czwartą produkcją, w ramach której rozegrany zostanie turniej podczas E-sportowych Akademickich Mistrzostw Polski. Tym samym...