fot. PGL

AGO i Virtus.pro zaczynają walkę w play-offach ESEA Premier

Osiem najlepszych zespołów etapu ligowego ESEA Premier Season 26 zapewniło sobie awans do fazy pucharowej rozgrywek. W tym rywalizacja toczy się przede wszystkim o awans do ESL Pro League Season 7, a szansę na uzyskanie go mają m.in. dwie polskie formacje – Virtus.pro i AGO Gaming. Nasi rodacy dziś o 21:00 rozegrają swoje ćwierćfinałowe spotkania.

Trzeba przyznać, że dwie wymienione wcześniej polskie ekipy świetnie spisały się w pierwszym etapie 26. edycji ESEA Premier. Zarówno ekipa Filipa „NEO” Kubskiego, jak i drużyna Dominika „GruBego” Świderskiego na szesnaście spotkań wygrały aż dwanaście, co dało im miejsce w najlepszej trójce. Nie da się ukryć, że Virtus.pro – mimo ogromnych wahań formy – jest jednym z faworytów do zwycięstwa w całych zawodach. Szanse na znalezienie się na podium ma również AGO Gaming, a należy pamiętać, że druga i trzecia ekipa fazy pucharowej zagrają w barażach.

Na podopiecznych Virtus.pro w pierwszej rundzie czekać będą podopieczni SuperJymy. Fińska ekipa coraz śmielej poczyna sobie na międzynarodowej arenie, co najlepiej pokazują zwycięstwa m.in. z FlipSid3 Tactics czy PRIDE, a w sezonie zasadniczym ESEA uplasowała się na 6. lokacie. AGO stanie natomiast w szranki z zespołem, który zajął 7. lokatę – Teamem Singularity. Dotychczas obie ekipy spotkały się ze sobą tylko raz, dokładnie 23 października w ESEA Premier. Wówczas zwyciężyli zawodnicy ze Skandynawii. Trudno jednak w kontekście Singularity mówić o regularnym wygrywaniu z bardziej doświadczonymi zespołami.

Harmonogram pierwszej rundy play-offów ESEA Premier Season 26 prezentuje się następująco:

14 listopada
18:00 Fragsters vs eXtatus BO3
21:00 Space Soldiers vs against All authority BO3
21:00 Virtus.pro vs SuperJymy BO3
21:00 AGO Gaming vs Team Singularity BO3

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że polskojęzyczną transmisję ze spotkania pomiędzy Virtus.pro a SuperJymy obejrzeć będzie można za pośrednictwem ESL.TV Polska. Przypomnijmy, że ostatecznie awans do ESL Pro League zapewni sobie tylko zwycięzca fazy pucharowej, z kolei ekipy z miejsc 2. oraz 3. zagrają w barażach, gdzie zmierzą się z Natus Vincere i GODSENT.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

IEM Oakland 2017 – najważniejsze informacje

Już dziś rozpoczną się ostatnie już tegoroczne zawody dwunastego sezonu Intel Extreme Masters. W amerykańskim mieście Oakland naprzeciwko siebie stani...