fot. ESL/Helena Kristiansson

zews zagra z Liquid podczas eliminacji do Majora

Wczoraj dość niespodziewanie Peter „stanislaw” Jarguz został odsunięty od składu Teamu Liquid. Wydawało się jednak, że przygoda Kanadyjczyka z północnoamerykańską organizacją jeszcze się nie zakończyła, tym bardziej w obliczu zbliżających się zamkniętych eliminacji do ELEAGUE Major Boston 2018.

23-latek był jednym z członków składu, który zajął pierwsze miejsce podczas amerykańskiego Minora. Nie pomoże on już jednak swoim kolegom na kolejnym etapie kwalifikacji, zaś jego miejsce zajmie… trener drużyny, Wilton „zews” Prado. Wobec absencji Jarguza najbardziej prawdopodobnym wydawało się zaangażowanie właśnie brazylijskiego szkoleniowca, co potwierdził zresztą współwłaściciel Liquid, Steve Perino.

Nie wiadomo do końca jak wpłynie to na postawę całej formacji. Przypomnijmy, że po raz ostatni mogliśmy oglądać zewsa w roli gracza pod koniec ubiegłego roku. Wówczas wspomagał on Immortals, jednakże, lekko mówiąc, jego postawa była daleka od zadowalającej, wobec czego ostatecznie szybko mu podziękowano, zaś sam Prado powrócił do pracy trenerskiej. Co ciekawe, jeśli Liquid przebrnie przez zawody w Atlancie, 30-latek wystąpi także na pierwszym przyszłorocznym Majorze.

Wraz z zespołem w eliminacjach do Majora nie może wystąpić natomiast pozyskany wczoraj Lucas „steel” Lopes. Wszystko z uwagi na przepisy, które zabraniają graczom występować w trakcie całego procesu kwalifikacyjnego w barwach więcej niż jednej ekipy. Tymczasem steel bezskutecznie walczył o wyjazd do Bostonu wraz z Immortals.

W tej sytuacji skład Teamu Liquid na zamknięte eliminacje do ELEAGE Major prezentuje się następująco:

  • Nick „nitr0” Cannella
  • Jonathan „EliGE” Jablonowski
  • Josh „jdm64” Marzano
  • Russel „Twistzz” Van Dulken
  • Wilton „zews” Prado
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO i Virtus.pro zaczynają walkę w play-offach ESEA Premier

Osiem najlepszych zespołów etapu ligowego ESEA Premier Season 26 zapewniło sobie awans do fazy pucharowej rozgrywek. W tym rywalizacja toczy się przed...