fot. ESL

dev1ce nie zagra w pierwszym meczu Astralis na IEM Oakland!

Nicolai „dev1ce” Reedtz nie zagra w pierwszym meczu swojej drużyny na Intel Extreme Masters Oakland 2017 – taką informację podało Astralis za pośrednictwem mediów społecznościowych. Duński gwiazdor dopiero dziś rano wyleciał do Stanów Zjednoczonych i w starciu z NiP-em, które zaplanowano na dzisiejszy wieczór, zastąpi go trener formacji.

dev1ce nie mógł rozpocząć podróży do USA wcześniej ze względu na chorobę. Wydaje się jednak, że stan Reedtza już się poprawił, bo, jak poinformował jego zespół, ten dziś rano wyleciał z kraju i jest w drodze na IEM Oakland 2017. Mimo że do startu zawodów zostało jeszcze kilka godzin, to dev1ce na pewno nie zdąży na pierwsze spotkanie swojej drużyny.

Astralis weźmie udział w meczu inaugurującym turniej w Oakland. Duńska formacja już dziś o 20:00 podejmie Ninjas in Pyjamas w pierwszym grupowym pojedynku, a miejsce dev1ce’a zajmie trener zespołu – Danny „zonic” Sørensen, który w przeszłości był profesjonalnym zawodnikiem. Co ciekawe, zonic miał już okazję zastępować jednego z podopiecznych Astralis. Do takiej sytuacji doszło podczas ESL One Cologne 2016, kiedy problemy zdrowotne miał Peter „dupreeh” Rasmussen. Wówczas duńska drużyna najpierw wygrała z dignitas w ostatnim meczu fazy grupowej, a następnie – w ćwierćfinale – uległa Virtus.pro.

Jak zapowiedziało Astralis, dev1ce powinien jednak zdążyć na drugi mecz swojej drużyny na IEM Oakland, w którym rywalem skandynawskiej ekipy będzie Cloud9. Początek tego pojedynku zaplanowano na 22:30.

Aktualne informacje na temat zawodów możecie znaleźć w relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

SK wraca na fotel lidera rankingu HLTV, lekki awans AGO

Po dwóch tygodniach SK Gaming powraca na fotel lidera rankingu HLTV. W najnowszym zestawieniu zwycięzcy EPICENTER 2017 wyprzedzili zajmujący dotychcza...