fot. ESL/Patrick Strack

Startuje pierwszy dzień IEM Oakland. Według 50% Graczy STS puchar zdobędzie SK Gaming

Nadchodzi drugi przystanek dwunastego sezonu Intel Extreme Masters, podczas którego zaprezentują się topowe zespoły CS:GO. Tym razem rywalizacja o łącznie 300 tysięcy dolarów odbędzie się w Oakland, a wśród 12 grających ekip za największych faworytów uchodzą SK Gaming i FaZe. Gracze STS jako zwycięzców turnieju widzą Brazylijczyków – taki rezultat przewiduje 50% obstawiających.

12 drużyn zostało rozdzielonych do dwóch zbiorów, w których pierwszego dnia rozgrywek zobaczymy łącznie aż 16 spotkań. Na emocje możemy liczyć już od pierwszego meczu grupy A, w którym Ninjas in Pyjamas podejmie Astralis. Duńczycy wystąpią bez swojej gwiazdy – device’a, którego zastąpi pełniący rolę trenera zonic. Jest to wymarzona szansa dla Szwedów, którzy będą mieli okazję nabrać pewności siebie po druzgocącym odpadnięciu z kwalifikacji do europejskiego Minora z polskim PRIDE. Starcie grającego ze zmiennikiem Astralis z niestabilnymi formą Ninjas in Pyjamas jest niezwykle trudne do przewidzenia – nie dziwi zatem fakt, że Gracze STS przyznają mniej więcej równe szanse na zwycięstwo obu zespołom.

To nie jedyne interesujące spotkanie w pierwszej grupie – w pozostałych wystąpią w nich m.in. wzmocnione zwycięstwem na EPICENTER SK Gaming i solidne Cloud 9. Choć mecze BO1 mogą przynieść kilka niespodzianek, mało prawdopodobne jest, aby wymienione ekipy miały stracić punkty w meczu z TheMongolz. Więcej problemów faworytom może przynieść rywalizacja z EnVyUs, które po awansie na Minora będzie chciało powalczyć o fazę play-off. Trudno jednak wyobrazić sobie, aby ktoś z trójki SK-Cloud9-Astralis miał przegrać w walce o jedno z miejsc premiowanych awansem.

W grupie B również nie zabraknie elektryzujących pojedynków. Niezależnie od wyniku hitu FaZe vs G2, obie ekipy powinny bez większych problemów zapewnić sobie miejsce w fazie pucharowej. Ciekawiej zapowiada się za to rywalizacja o trzecią lokatę, bowiem każdy z pozostałych zespołów ma realne szanse występ przed publicznością w Oracle Arena. Szczególnie interesująco może być w starciu Liquid z Gambit, bowiem zaledwie wczoraj do składu Amerykanów dołączył finalista Majora – steel. Grające bez presji Liquid może znacznie namieszać, a według analityków w spotkaniu z mistrzami z Krakowa wystąpią w roli faworytów. Mimo braku czasu na zgranie w nowym zestawieniu, 65% Graczy STS uważa, że zespół EliGE’a okaże się lepszy od Gambit.

Zaskakująco dobre wyniki Renegades (w dużej mierze dzięki świetnej grze NAFa) i trudna do określenia forma OpTic powodują, że w grupie B nie będzie zespołów bez szans na awans.

IEM Oakland to turniej, na którym fani CS:GO oczekują poznać odpowiedź na pytanie kto aktualnie piastuje stanowisko najlepszego zespołu na świecie. Walka toczy się między SK Gaming i FaZe – dla obu ekip brak dostania się do wielkiego finału będzie dużym zawodem. Jako poważniejszego kandydata do końcowego triumfu Gracze STS wskazują Brazylijczyków. W drugą wygraną ekipy FalleNa z rzędu wierzy połowa obstawiających.

Zawody będziecie mogli oglądać m.in. w ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tego dnia... Złota Piątka wygrywa WCG 2009!

Co prawda dziś startuje Intel Extreme Masters Oakland, jednak osiem lat temu 14 listopada był dniem, w którym AGAiN, czyli polska drużyna Counter-Stri...