fot. ESL/Helena Kristiansson

NiP lepszy od Astralis na inaugurację IEM Oakland 2017

Ninjas in Pyjamas w niezwykle udany sposób zainaugurowało turniej CS:GO rozgrywany w ramach Intel Extreme Masters Oakland 2017. Obrońcy tytułu w meczu otwarcia grupy A bez większych problemów poradzili sobie z wyżej notowanym Astralis i postawili pierwszy krok na drodze do awansu do play-offów.

Ninjas in Pyjamas 16 : 11 Astralis

(IEM Oakland 2017 – grupa A)
16 8 Overpass 7 11
8 4

Pierwszą połowę pojedynku na Overpassie podzielić możemy na kilka faz. W pierwszej, początkowej, przewagę zyskało Astralis. Niewątpliwie Duńczykom pomogła w tym wygrana runda pistoletowa, dzięki której szybko wyszli oni na trzypunktowe prowadzenie. Potem jednak do głosu doszło Ninjas in Pyjamas, które już od pierwszego fulla rozpoczęło odrabianie strat i zapędziło się w tym na tyle, że samo wysunęło się na czoło. W szczytowym momencie Szwedzi prowadzili już nawet 7:4, ale ich duńscy rywale zdołali jeszcze przed przerwą odpowiedzieć kilka razy, przez co przewaga NiP-u zmalała do zaledwie jednego oczka. Niemniej należy pamiętać, że Christopher „GeT RiGhT” Alesund i spółka osiągnęli ten rezultat po stronie atakującej.

Po chwili gracze z Danii mieli wyraźną chrapkę na doprowadzenie do remisu, ale przeszkodził im w tym William „draken” Sundin. Dzięki swojej inteligentnej grze 22-latek zapewnił swojemu zespołowi drugą rundę na pistolety i tym samym otworzył prostą drogę aż do końcowego zwycięstwa. Taki obrót spraw ewidentnie podłamał reprezentantów Astralis, którzy w kolejnych minutach byli bezradni wobec rozpędzonych przeciwników i powiększyli swój dorobek zaledwie tylko o cztery punkty. Chwilę później było już po wszystkim, zaś Ninjas in Pyjamas mogło cieszyć się z niezwykle udanego rozpoczęcia amerykańskiej imprezy.

Już za kilkanaście minut kolejne mecze w ramach Intel Extreme Masters Oakland 2017 – Ninjas in Pyjamas podejmie SK Gaming, zaś Cloud9 zmierzy się z the MongolZ. Polskojęzyczną transmisję z wybranych spotkań oglądać można za pośrednictwem ESL.TV Polska. Partnerem transmisji jest Play. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ROCCAT prezentuje mysz z inteligentnym podświetleniem RGBA – Kone AIMO

ROCCAT, wiodący producent peryferii komputerowych, ogłasza, że do sprzedaży trafiła długo wyczekiwana mysz Kone AIMO. Premiera uświetnia dziesięciolec...