fot. ESL/Patrick Strack

Na IEM Oakland bez niespodzianki – Cloud9 lepsze od MongolZ

W trzecim meczu grupy A obyło się bez niespodzianki. Faworyzowane Cloud9 z drobnymi tylko problemami poradziło sobie z The MongolZ i już na starcie rozgrywanego na własnym terenie Intel Extreme Masters Oakland 2017 powiększyło swój dorobek o trzy punkty.

Cloud9 16 : 9 The MongolZ

(IEM Oakland 2017 – grupa A)
16 10 Mirage 5 9
6 4

Wbrew pozorom The MonzolZ nie położyło się potulnie na ziemi, oczekując na najniższy wymiar kary. Goście z dalekiej Azji, mimo że niedoceniani, zaprezentowali w meczu z Cloud9 kilka ciekawych zagrywek. Oczywiście to Amerykanie przeważali, tym bardziej, że przyszło im grać po stronie broniącej. Mimo to Enkhtaivan „Machinegun” Lkhagva i spółka w pierwszej połowie wpisali na swoje konto aż pięć rund, co było wynikiem naprawdę niezłym, zwłaszcza w obliczu rychłego przejścia do defensywy.

W tych okolicznościach mongolska piątka mogła jeszcze marzyć o comebacku, ale nadzieje te bardzo szybko zniknęły, gdy reprezentanci gospodarzy ugrali drugą pistoletówkę. Podopieczni Sohama „valensa” Chowdhury’ego z łatwością wyklikali przeciwników, dzięki czemu ich i tak niezłe prowadzenie jeszcze się podwyższyło. Ostatecznie w drugiej połowie Azjaci tylko czterokrotnie okazali się lepsi od rywali, przez co musieli uznać ich wyższość w stosunku 9:16. Duża w tym zasługa Timothy’ego „autimatica” Ta, który niemiłosiernie karał dziś MongolZ, a w 21. rundzie był nawet bliski pięknego ace’a.

Już za kilkanaście minut kolejne mecze w ramach Intel Extreme Masters Oakland 2017 – Cloud9 podejmie Astralis, zaś Team EnVyUs zmierzy się z the MongolZ. Polskojęzyczną transmisję z wybranych spotkań oglądać można za pośrednictwem ESL.TV Polska. Partnerem transmisji jest Play. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwsze zwycięstwo SK na IEM. Brazylijczycy pokonują EnVy

Zawodnicy SK Gaming mogą zaliczyć do udanych inaugurację rozgrywek w ramach IEM Oakland. Brazylijczycy wygrali w swoim pierwszym spotkaniu z francuski...