fot. DreamHack/Adela Sznajder

IEM: FaZe i OpTic wygrywają pierwsze mecze grupy B

Pierwsza runda spotkań w grupie B za nami. Rywalizację na Intel Extreme Masters Oakland 2017 od zwycięstw zaczęli podopieczni FaZe Clanu oraz OpTic Gaming.

G2 Esports 14 : 16 FaZe Clan

(IEM Oakland – grupa B)
14 6 Overpass 9 16
8 7

Początek starcia na Overpassie zdecydowanie należał do podopiecznych FaZe Clanu. Międzynarodowa formacja była doskonale przygotowana na ataki francuskich oponentów, dzięki czemu bardzo szybko wypracowała sobie dość sporą zaliczkę. Zespół Nikoli „NiKo” Kovača wygrywał aż 8:2, jednak w tym momencie do gry wróciło G2 Esports. Comeback zawodnikom znad Sekwany zdecydowanie się udał, bo na przerwie mieli zaledwie 3 rundy mniej od rywala. G2 o wiele lepiej prezentowało się w defensywie i mimo przegrania trzech pierwszych rund Francuzom udało się doprowadzić do wyniku remisowego, a następnie wyszli na prowadzenie. Końcówka należała jednak do FaZe i to właśnie ta drużyna triumfowała.

OpTic Gaming 16 : 7 Gambit Esports

(IEM Oakland – grupa B)
16 10 Train 5 7
6 2

W mecz świetnie weszło Gambit Esports, które początkowo nie dawało swojemu rywalowi żadnych szans. Triumfator krakowskiego Majora po kilku minutach pojedynku na Trainie prowadził 5:0, a należy pamiętać, że wschodnioeuropejska formacja zaczynała w terro. W końcu jednak europejski miks przejął palmę pierwszeństwa i najpierw odrobił straty, a następnie sam wyszedł na prowadzenie, nie pozwalając do końca pierwszej połówki na nic podopiecznym Gambit. OpTic kontynuowało dobrą passę również po zmianie stron. Adam „friberg” Friberg drugą połówkę otworzyli wygraną rundą pistoletową, a chwilę później było 13:5. Gambit Esports spróbowało jeszcze podjąć walkę z międzynarodową ekipą, ale na niewiele się to zdało, a mecz zakończył się zwycięstwem OpTic.

Transmisja z turnieju CS:GO w ramach Intel Extreme Masters Oakland 2017 dostępna jest w ESL.TV Polska. Wszystkie niezbędne informacje znaleźć można w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

IEM: Zmagania w grupie A na półmetku. Na czele SK, Astralis z jednym zwycięstwem

Dotychczas rozegranych zostało osiem spotkań grupy A, co oznacza, że dotarliśmy do półmetka pierwszego dnia zmagań na IEM Oakland 2017. Póki co lidere...