INTERNETHULK
fot. Blizzard

Blizzard ogłasza nagrodę imienia Dennisa Hawelki

Blizzard Entertainment chcąc upamiętnić zmarłego w zeszłym tygodniu Dennisa „INTERNETHULKA” Hawelkę ogłosił powstanie nagrody jego imienia. The Dennis Hawelka Award będzie przyznawany pod koniec każdego sezonu Overwatch League temu zawodnikowi, który ma „najbardziej pozytywny wpływ na społeczność”. Oznacza to, że nagrodzony będzie niekoniecznie ten gracz, który popisze się największymi umiejętnościami w grze.

INTERNETHULK miał bardzo duży wpływ na dzisiejszy kształt profesjonalnej sceny Overwatch, zwłaszcza w jej początkowych fazach rozwoju. To właśnie z jego inicjatywy powstał skład EnVyUs (dziś Dallas Fuel), który uznawany jest za najlepszy i najbardziej utytułowany zespół spoza Korei. Po zakończeniu kariery zawodnika, w kwietniu 2017 roku poświęcił się pracy trenera, pracując najpierw dla drużyny Laser Kittens, a następnie dla Rogue i Team Liquid, z którym związany był do połowy września, kiedy to organizacja wycofała się z Overwatch. Pogarszający się stan zdrowia Niemca nie pozwolił mu już na powrót do pracy. Dokładna przyczyna jego śmierci nie jest jednak znana, choć półoficjalnie mówi się o powikłaniach związanych z zapaleniem migdałków.

Niemiec dał się poznać na międzynarodowej scenie Overwatch jako prawdziwy profesjonalista o wyjątkowo pozytywnym charakterze, w związku z czym nagroda jego imienia nie będzie tylko typowym tytułem MVP przyznawanym za osiągnięcia w rozgrywkach.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Pompa Team

MenQ w poszukiwaniu nowego zespołu

Choć kontrakt Marka "MenQ" Dziemiana z Pompa Teamem wciąż jest aktualny, szkoleniowiec rozpoczął poszukiwania nowych wyzwań. Chcąc kontynuować swoją k...