FC Schalke 04
fot. fb.com/S04Esports

Vander wraca do Schalke 04!

Kolejne informacje dotyczące ruchów transferowych na scenie League of Legends. Grające w EU LCS 2018 FC Schalke 04 ogłosiło skład na nadchodzący sezon. W wyjściowej piątce znalazł się Oskar „Vander” Bogdan, który po półrocznej przerwie wraca do formacji z Gelsenkirchen i raz jeszcze będzie grał u boku Eliasa „Upseta” Lippa. Wraz z nim do Schalke dołączył Erlend „Nukeduck” Våtevik Holm, a zespół kompletują Kiss „Vizicsacsi” Tamás oraz Milo „Pridestalker” Wehnes.

Poprzedni epizod Vandera w Schalke nie zakończył się po myśli polskiego supporta. Mimo świetnej fazy zasadniczej Challenger Series EU 2017 Spring, słaby występ w play-offach przekreślił szanse S04 na powrót do LCS. Na szczęście naszym rodakiem zainteresowało się Vitality i kolejną rundę Vander spędził w EU LCS. W ekipie francuskiej organizacji Bogdan grał u boku byłego kolegi z ROCCAT, Nukeducka oraz pod przewodnictwem Jacoba „YamatoCannona” Mebdiego, również pracującego wówczas dla ROCCAT.

Choć synergia z midlanerem nie powinna pozostawiać wiele do życzenia, to znacznie ważniejszy jest partner z dolnej linii. Tym będzie w dalszym ciągu Upset, z którym Vander również współpracował przez kilka miesięcy. Miejmy nadzieję, że panowie nie zapomnieli wszystkich taktyk i zagrywek, jakich nauczyli się podczas wspólnej gry!

Dwójka pozostałych graczy ma doświadczenie w kwestii gry w LCS, jednak nowego junglera Schalke wciąż powinno się rozpatrywać w kategorii nowicjusza sceny. Mimo to Pridestalker z pewnością nie jest słabym zawodnikiem. Pokazał to chociażby podczas Promotion Tournament, kiedy pomógł Misfits Academy zapewnić awans do EU LCS.

Vizicsacsi z kolei może z dumą nosić miano weterana europejskich rozgrywek, lecz nie ma na koncie większych sukcesów. Mimo trzyletniej przygody w najbardziej prestiżowej lidze LoL-a w Europie, największym osiągnięciem Węgra w ramach EU LCS było wicemistrzostwo Starego Kontynentu. Jedynym trofeum były toplaner UoL zdobył pod koniec roku 2016, zwyciężając Intel Extreme Masters Oakland.

Skład Schalke 04 na EU LCS 2018

Skład Schalke 04 podczas baraży Skład Schalke 04 na EULCS
Top Lennart „Smittyj” Warkus Kiss „Vizicsacsi” Tamás
Jungle Jonas „Memento” Elmarghichi Milo „Pridestalker” Wehnes
Mid Marc „Caedrel” Robert Lamont Erlend „Nukeduck” Våtevik Holm
Bot Elias „Upset” Lipp Elias „Upset” Lipp
Support Tore „Norskeren” Hoel Eilertsen Oskar „Vander” Bogdan
Trener Michael „Veteran” Archer Mitch „Krepo” Voorspoels
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
H2What? - rozstanie H2K z trzema zawodnikami

Odoamne i Febiven również poza H2k-Gaming

Nie tylko Marcin "Jankos" Jankowski oraz Neil "Pr0lly" Hammad pożegnali się z H2k-Gaming. Dzisiaj wieczorem organizacja ogłosiła rozstanie z dwoma kol...