Po raz pierwszy będziemy mieli okazję zobaczyć zarówno Virtus.pro, jak i AGO Gaming na jednym lanie. Jutro obie polskie formacje rozpoczną bowiem walkę na europejskich finałach WESG 2017, których stawką będzie m.in. dwanaście miejsc na międzynarodowych zawodach World Electronic Sports Games 2017. Zarówno AGO Gaming, jak i Virtus.pro znajdują się w gronie ścisłych faworytów do awansu, o który nie powinno być trudno – wszak zapewnia sobie aż 60% wszystkich uczestników! Przypomnijmy, że jak dotychczas podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego mają dobre wspomnienia związane z chińskim turniejem, gdyż przed rokiem udało im się zająć wysokie trzecie miejsce. Z kolei Damian "Furlan" Kisłowski dotarł wówczas aż do samego wielkiego finału, gdzie jednak Team Kinguin, w którym wówczas występował, musiał uznać wyższość Teamu EnVyUs.
Podstawowe informacje
Nazwa: Europejskie finały WESG 2017
Data i miejsce: 23–26 listopada 2017; Barcelona, Hiszpania
Liczba uczestników: 20 drużyn
Pula nagród: 92 500 $ + dwanaście miejsc na światowych finałach
Format rozgrywek: faza grupowa + faza pucharowa
Uczestnicy
Grupa A | |||||||
Team Endpoint | Immi | MiGHTYMAX | stan1ey | Thomas | ALEX | Jak3y (t) | |
GODSENT | twist | disco doplan | freddieb | pyth | hampus | – | |
NOREG | RUBINO | cromen | zEVES | Marcelious | Radifaction | – | |
North Academy | mertz | gade | acoR | sycrone | b0RUP | ave (t) | |
Team Ukraine | Zeus | Edward | s1mple | bondik | markeloff | – | |
Grupa B | |||||||
BIG | gob b | LEGIJA | tabseN | nex | keev | – | |
Nemiga Gaming | CyberFocus | ROBO | hitMouse | roman | mds | keep3r (t) | |
Quantum Bellator Fire | balblna | jmqa | waterfaLLZ | Boombl4 | BAS | iksou (t) | |
Space Soldiers | XANTARES | DESPE | ngiN | MAJ3R | Calyx | hardstyle (t) | |
Wololos | NaOw | loWel | Kairi | SOKER | EasTor | dracU (t) | |
Grupa C | |||||||
Belgium | Ex6TenZ | to1nou | FARIS | YOUYOU | ScreaM | – | |
Team EnVyUs | Happy | SIXER | RpK | xms | kioShiMa | maLeK (t) | |
GameAgents | koloRRR | gabesson | flash | Barcode | FLEAV | MustanG (t) | |
Russia | seized | flamie | electronic | Dosia | WorldEdit | hooch (t) | |
Virtus.pro | TaZ | NEO | pashaBiceps | Snax | byali | kuben (t) | |
Grupa D | |||||||
AGO Gaming | Furlan | GruBy | snatchie | TOAO | phr | miNIr0x (t) | |
Fnatic | JW | flusha | Golden | Lekr0 | Brollan | Jumpy (t) | |
Fragsters | stavn | dragoNfly | torben iorden | Frøslev | Bubski | DKN (t) | |
Limitless Addict | kan4 | polox | Maka | Smyli | LoWkii | – | |
RESISTANCE | Impulse | k1Ng0r | d3k1 | DiMKE | HOLMES | – |
Harmonogram
23 listopada | ||||||
10:00 | Team Ukraine | vs | North Academy | BO1 | ||
10:00 | NOREG | vs | Team Endpoint | BO1 | ||
11:00 | Team Ukraine | vs | NOREG | BO1 | ||
11:00 | GODSENT | vs | Team Endpoint | BO1 | ||
12:00 | GODSENT | vs | NOREG | BO1 | ||
12:00 | North Academy | vs | Team Endpoint | BO1 | ||
13:00 | GODSENT | vs | Team Ukraine | BO1 | ||
13:00 | North Academy | vs | NOREG | BO1 | ||
14:00 | Team Ukraine | vs | Team Endpoint | BO1 | ||
15:00 | GODSENT | vs | North Academy | BO1 | ||
16:00 | BIG | vs | Nemiga Gaming | BO1 | ||
17:00 | Space Soldiers | vs | Wololos | BO1 | ||
18:00 | Wololos | vs | BIG | BO1 | ||
18:00 | Quantum Bellator Fire | vs | Nemiga Gaming | BO1 | ||
19:00 | BIG | vs | Quantum Bellator Fire | BO1 | ||
19:00 | Space Soldiers | vs | Nemiga Gaming | BO1 | ||
20:00 | Nemiga Gaming | vs | Wololos | BO1 | ||
20:00 | Quantum Bellator Fire | vs | Space Soldiers | BO1 | ||
21:00 | BIG | vs | Space Soldiers | BO1 | ||
21:00 | Quantum Bellator Fire | vs | Wololos | BO1 |
24 listopada | ||||||
10:00 | Virtus.pro | vs | Russia | BO1 | ||
10:00 | Belgium | vs | GameAgents | BO1 | ||
11:00 | Virtus.pro | vs | Belgium | BO1 | ||
11:00 | Team EnVyUs | vs | GameAgents | BO1 | ||
12:00 | Team EnVyUs | vs | Belgium | BO1 | ||
12:00 | Russia | vs | GameAgents | BO1 | ||
13:00 | Team EnVyUs | vs | Virtus.pro | BO1 | ||
13:00 | Russia | vs | Belgium | BO1 | ||
14:00 | Virtus.pro | vs | GameAgents | BO1 | ||
15:00 | Team EnVyUs | vs | Russia | BO1 | ||
16:00 | AGO Gaming | vs | Limitless Addict | BO1 | ||
17:00 | Fnatic | vs | RESISTANCE | BO1 | ||
18:00 | Fragsters | vs | Limitless Addict | BO1 | ||
18:00 | AGO Gaming | vs | RESISTANCE | BO1 | ||
19:00 | AGO Gaming | vs | Fragsters | BO1 | ||
19:00 | Fnatic | vs | Limitless Addict | BO1 | ||
20:00 | Fragsters | vs | Fnatic | BO1 | ||
20:00 | Limitless Addict | vs | RESISTANCE | BO1 | ||
21:00 | AGO Gaming | vs | Fnatic | BO1 | ||
21:00 | Fragsters | vs | RESISTANCE | BO1 |
25 listopada | ||||||
10:00 | pierwszy mecz 1/8 finału | BO3 | ||||
10:00 | drugi mecz 1/8 finału | BO3 | ||||
13:00 | trzeci mecz 1/8 finału | BO3 | ||||
13:00 | czwarty mecz 1/8 finału | BO3 | ||||
16:00 | pierwszy ćwierćfinał | BO3 | ||||
16:00 | drugi ćwierćfinał | BO3 | ||||
19:00 | trzeci ćwierćfinał | BO3 | ||||
19:00 | czwarty ćwierćfinał | BO3 |
26 listopada | ||||||
10:00 | pierwszy półfinał | BO3 | ||||
13:00 | drugi półfinał | BO3 | ||||
19:00 | wielki finał | BO3 |
Transmisja
Anglojęzyczna transmisja z europejskich finałów WESG 2017 dostępna będzie na oficjalnym kanale WESG na Twitchu. Z kolei mecze wraz z polskim komentarzem Piotra "izaka" Skowyrskiego oglądać będzie można na jego prywatnym kanale, który znajduje się pod tym adresem.