fot. Blizzard

Od amatora do zawodowca – Blizzard prezentuje program Overwatch Path to Pro

Wielkimi krokami zbliża się inauguracyjny sezon Overwatch League, czyli rozgrywek będących oczkiem w głowie Blizzarda. Z tej okazji amerykański producent postanowił przybliżyć kilka faktów dotyczących poszczególnych ścieżek rozwoju na drodze do awansu z amatora do profesjonalnego gracza.

System „Overwatch Path to Pro” ma na celu umożliwić utalentowanym zawodnikom awans na szczebel zawodowy, gdzie mogliby rywalizować o największe pieniądze i najbardziej prestiżowe trofea. Dlatego też w styczniu przyszłego roku powróci Overwatch Open Division, które rozgrywane będzie w siedmiu regionach – Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Korei, Chinach, Australii oraz krajach pacyficznych. Na koniec najlepsze ekipy z każdego okręgu otrzymają zaproszenie do Contenders Trials.

Tam z kolei będzie można zapewnić sobie awans do Overwatch Contenders, czyli rozgrywek, których pierwsza edycja odbyła się już w tym roku, a które tym razem obejmować będą taką samą liczbę regionów, jak dywizja Open. Będzie się to wiązało z pośrednim „wchłonięciem” imprez, takich jak OGN APEX czy też Premier Series, które od teraz sygnowane będą logiem Contenders. W 2018 roku zaplanowano aż trzy sezony, dzięki czemu każdy gracz będzie miał dostatecznie dużo okazji, by pokazać się obserwatorom z Overwatch League.

To jeszcze nie wszystko, niemniej więcej szczegółów całego programu „Overwatch Path to Pro” mamy poznać dopiero w grudniu. Przypomnijmy, że także w tym miesiącu wystartuje presezon Overwatch League, podczas którego po raz pierwszy zobaczymy w akcji całą dwunastkę uczestników.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
scena IEM Katowice Spodek

Druga tura sprzedaży biletów na ESL One i IEM w Katowicach już 12 grudnia!

12 grudnia o 16:00 do sprzedaży trafi kolejna partia biletów wcześniejszego wstępu na ESL One Katowice powered by Intel oraz Intel Extreme Masters Wor...