Fnatic Rekkles
fot. Riot Games

Rekkles podpisuje nowy, trzyletni kontrakt z Fnatic

Wyjaśniła się przyszłość Martina „Rekklesa” Larssona. Szwedzki marksman będzie kontynuował swoją przygodę we Fnatic, z którym podpisał nowy trzyletni kontrakt. Rekkles wyznał ponadto, że gdyby Riot umożliwił podpisanie dłuższej umowy, nie wahałby się ani chwili.

Rekkles jest bez wątpienia najjaśniejszą gwiazdą w składzie europejskiej formacji. Pierwsze mecze Szweda we Fnatic sięgają jeszcze roku 2012, kiedy to Larsson pomógł chociażby zdobyć wicemistrzostwo podczas jednego z przystanków siódmego sezonu Intel Extreme Masters. Jego kariera w brytyjskiej organizacji rozwijała się w ekspresowym wręcz tempie.

W trykocie Fnatic Rekkles dwukrotnie podnosił puchar w geście triumfu w europejskich rozgrywkach. Choć ta liczba nie zapiera dechu w piersiach, to Larsson może pochwalić się karierą na arenie międzynarodowej, o jakiej niektórzy mogą tylko pomarzyć. Trzykrotnie wystąpił na Mistrzostwach Świata, a najbliżej pucharu był w roku 2015, kiedy jego formacja odpadła dopiero w półfinale.


 
fot. Riot Games

„Kiedy wziąłem udział w pierwszym turnieju razem z Fnatic nie sądziłem, że będę walczył w jej barwach przez 5 lat. Nie była to łatwa droga, ale czarno-pomarańczowi zawsze byli gotowi, aby mnie wesprzeć. 

Chcę się odwdzięczyć podpisując nowy, trzyletni kontrakt. Gdybym mógł podpisać umowę na dłuższy czas, zrobiłbym to. Riot jednak zezwala na maksimum trzy lata, więc na razie to musi wystarczyć.

Wspominałem to już kiedyś i wspomnę to raz jeszcze – nasza wzajemna lojalność to jedna z cech, z której jestem dumny i nie zamierzam zawieść jej ponownie. Wszystko przez co prześliśmy od mojego debiutu podczas DreamHacka w 2012 roku do naszego ostatniego ćwierćfinału na Worlds było po prostu zaszczytem.”

Martin „Rekkles” Larsson


Skład Fnatic na EU LCS 2018:
Top Paul „sOAZ” Boyer
Jungle Mads „Broxah” Brock-Pedersen
Mid Rasmus „Caps” Winther
Bot Martin „Rekkles” Larsson
Support Jesse „Jesiz” Le
Trener Dylan Falco
Legenda  ważny kontrakt z organizacją, brak informacji dotyczących sezonu 2018
 potwierdzony zawodnik pierwszego składu na rok 2018

Choć większość składu Fnatic ma wciąż ważne kontrakty, to zmiany w składzie są niewykluczone. W oficjalnym oświadczeniu dotyczącym przedłużenia kontraktu przez Rekklesa pojawiła się informacja, że kolejne wieści dotyczące składu Fnatic pojawią się w grudniu.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Były współwłaściciel Legii inwestuje w AGO Gaming

Jak donosi zastępca redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Tomasz Włodarczyk, Bogusław Leśnodorski zainwestował w rodzimą organizację esportową. We...