Fot. Legia.com

Były współwłaściciel Legii inwestuje w AGO Gaming

Jak donosi zastępca redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Tomasz Włodarczyk, Bogusław Leśnodorski zainwestował w rodzimą organizację esportową. Według niepotwierdzonych informacji były współwłaściciel Legii Warszawa przejął AGO Gaming.

Opublikowany przez Włodarczyka tweet szybko spotkał się z odpowiedzią samego zainteresowanego. To miała byc tajemnica i jest nas kilku, ale sądzę, że coś tam w niedługim czasie ogłosimy – skomentował Leśnodorski. – Esport fajna branża, a że trzeba coś robić, a emocji sportowych brakuje, to rozglądamy się z kolegami – dodał były współwłaściciel Legii.

Za kadencji Leśnodorskiego Legia Warszawa otworzyła sekcję esportową. 31 października 2016 roku stołeczny klub zaprezentował Michała „srokę” Srokosza jako nowego zawodnika dywizji FIFA, a już na początku listopada na stadionie Legii odbył się MODECOM Legia eSports Cup, w którym udział wzięli reprezentanci klubów ze Starego Kontynentu.

Leśnodorski odszedł z Legii Warszawa tuż po zdobyciu przez nią mistrzostwa Polski, czyli dokładnie 5 czerwca bieżącego roku. W październiku media obiegła informacja, że były prezes stołecznego klubu zdecydował się na inwestycję w rozwój „Abstrachuje”. Jak podał Dziennik, wartość transakcji miała wynieść od dwóch do czterech milionów złotych.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESforce Holding i Natus Vincere kończą współpracę

Międzynarodowy holding należący do niegdyś najbogatszego człowieka w Rosji, Aliszera Usmanowa, kończy współpracę z Natus Vincere. ESforce, który ponad...