fot. Blizzard

Reprezentant Philadelphia Fusion zawieszony w prawach uczestnika Overwatch League

Koreańczyk Kim „SADO” Su Min został ukarany przez władze Overwatch League za płatne boostowanie cudzych kont. Reprezentant Philadelphia Fusion już od pewnego czasu budził kontrowersje za swoje przeszłe czyny, ale teraz oficjalnie spotkał się z reakcją Blizzarda. Zawodnik ten nie będzie mógł wziąć udział w rozgrywkach przedsezonowych w ramach Overwatch League, ani zagrać w pierwszych trzydziestu spotkaniach swojego zespołu.

Drużyna Philadelphia Fusion od pewnego czasu krytykowana była za przyjęcie w swoje szeregi SADO, nawet mimo umiejętności Koreańczyka. W przeszłości oferował swoim rodakom usługę boostowania kont będącej sprzeczną z regulaminem użytkownika. Choć na początku listopada zespół ogłosił swój dwunastoosobowy skład, w którym znajdował się także SADO, to od kilku dni krążyły plotki o usunięciu tego zawodnika z listy. Plotki miała potwierdzić oficjalna strona internetowa Philadelphia Fusion, na której nie uwzględniono Koreańczyka.

W związku ze złamaniem postanowień EULA (umowy użytkownika końcowego) oraz „wysokich standardów zawodników Overwatch League”, SADO został zawieszony na trzydzieści pierwszych meczów pierwszego sezonu rozgrywek. Z decyzją Blizzarda zgodziła się także sama organizacja Philadelphia Fusion, która miała współpracować przy dochodzeniu winy swojego zawodnika. Jednocześnie podkreśla, że Koreańczyk dokonując boostowania popełnił błąd rzekomo motywowany problemami finansowymi, ale gwarantuje, że należy już to do przeszłości.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bilety na finały 6. sezonu ESL Pro League w Odense wyprzedane!

Od rozpoczęcia lanowych finałów 6. sezonu ESL Pro League dzieli nas już mniej niż tydzień. Jeśli jednak ktoś planował jeszcze urządzić sobie w ostatni...