Liga Akademicka

Krasnoludy i Lwy pewne play-offów po 5. rundzie Ligi Akademickiej

Piąta kolejka Ligi Akademickiej jest już za nami! W trakcie jej trwania poznaliśmy kolejne drużyny, które zakwalifikowały się do fazy play-off i będą walczyć o nagrody od AORUS o wartości ponad 10 tysięcy złotych!

Grupa A

Krasnoludy 2:0 Górnicy

Wielkie Derby Śląska pomiędzy Krasnoludami z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Górnikami z Politechniki Śląskiej zakończyły się łatwym zwycięstwem reprezentacji UEKat, którzy zdominowali Górników 2:0 i zapewnili sobie awans do play-off. O miejsce w fazie pucharowej mogą być spokojni również Tytani, którzy co prawda mają jeszcze jeden mecz przed sobą, ale bez względu na jego wynik rozgrywki grupowe zakończą na pierwszym miejscu.

Klasyfikacja grupowa:

# Drużyna M W P Bilans
1. Tytani 2 2 0 4 – 0
2. Krasnoludy 3 2 1 4 – 2
3. Górnicy 3 1 2 2 – 4
4. Medycy 2 0 2 0 – 4
Więcej informacji na temat grupy A znajdziecie pod tym adresem!

Grupa B

Bachusiki 2:1 Kryminolodzy

W drugim meczu minionego czwartku akcja przeniosła się do grupy B. Bachusiki z Uniwersytetu Zielonogórskiego w meczu o honor podjęli Kryminologów z Wyższej Szkoły Prawa z Wrocławia. Choć zwycięstwo powędrowało w ręce Bachusików, to nie zmieniło  ono sytuacji to w tabeli. Już po czwartej rundzie pewnym było, że do fazy play-off awansują Smoki z Politechniki Krakowskiej i Tyranozaury z Wojskowej Akademii Technicznej. O fotel lidera obydwie drużyny powalczą w najbliższy czwartek.

Klasyfikacja grupowa:

# Drużyna M W P Bilans
1. Smoki 2 2 0 4 – 0
2. Tyranozaury 2 2 0 4 – 0
3. Bachusiki 3 0 3 1 – 6
4. Kryminolodzy 3 1 2 2 – 5
Więcej informacji na temat grupy B znajdziecie pod tym adresem!

Grupa C

Lwy 2:0 Golemy

W pierwszym z piątkowych spotkań zmierzyły się Lwy z Politechniki Gdańskiej oraz Golemy z Politechniki Warszawskiej. Triumf Lwów zagwarantował im awans do kolejnej fazy. Drugie miejsce w play-offach z grupy C przypadnie zwycięzcy starcia AGHentów z Koziołkami. Reprezentanci poznańskiego uniwersytetu mają szansę na awans, ale muszą pokonać – dotychczas niezwyciężonych – AGHentów 2:0. W każdym innym przypadku odpadną z dalszego uczestnictwa w Lidze Akademickiej oddając awans ekipie z Krakowa.

Klasyfikacja grupowa: 

# Drużyna M W P Bilans
1. Lwy 3 2 1 5 – 2
2. AGHenci 2 2 0 4 – 1
3. Koziołki 2 1 1 2 – 3
4. Golemy 3 0 3 2 – 6
Więcej informacji na temat grupy C znajdziecie pod tym adresem!

Grupa D

Kwantowy Potencjał 0:2 Ułani

Porażka Kwantowego Potencjału z Ułanami namieszała w grupie D. Pewni awansu mogą być już Inżynierzy z Politechniki Wrocławskiej i to bez względu na wynik ostatniego spotkania, które odbędzie się już w najbliższy piątek z Wilkami z Uniwersytetu Warszawskiego. Wilki również mogą zapewnić sobie awans do play-offów, wygrywając przynajmniej jedno ze spotkań w serii Bo3. Jeśli wygrają 2:0, rzutem na taśmę zdobędą również fotel lidera. Jeżeli natomiast będą gorsi w dwóch pierwszych mapach, o awansie zadecyduje czwarty stopień weryfikacji, czyli bilans zabójstw i zgonów.

Klasyfikacja grupowa:

# Drużyna M W P Bilans
1. Inżynierzy 2 2 0 4 – 0
2. Wilki 2 1 1 2 – 2
3. Ułani 3 1 2 2 – 4
4. Kwantowy Potencjał 3 1 2 2 – 4
Więcej informacji na temat grupy D znajdziecie pod tym adresem!

Harmonogram szóstej kolejki Ligi Akademickiej

Czwartek, 7 grudnia
18:00 Tytani vs Medycy Grupa A, Bo3
20:00 Smoki vs Tyranozaury Grupa B, Bo3
Piątek, 8 grudnia
18:00  Koziołki vs AGHenci Grupa C, Bo3
20:00 Inżynierzy vs Wilki Grupa D, Bo3

Walkę o ostatnie miejsca w play-offach Ligi Akademickiej będziecie mogli obejrzeć pod tym adresem. Powtórki ze spotkań wszystkich poprzednich rund są dostępne na YouTube. Więcej informacji na temat ligi znajdziecie na jej stronie internetowej oraz na profilu na Facebooku.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Larva

Koreańczyk zbanowany z turniejów ZOTAC za... granie stopą

Organizatorzy ZOTAC CUP Masters, który odbył się w miniony weekend w Los Angeles, postanowili ukarać zwycięzcę turnieju za niesportowe podejście do ry...