fot. ESL/Helena Kristiansson

Kto awansuje do fazy pucharowej finałów 6. sezonu EPL?

Po pierwszym dniu fazy grupowej finałów ESL Pro League Season 6 mamy w zasadzie więcej niewiadomych niż wiadomych. Żadna z drużyn po wczorajszych spotkaniach nie może być pewna gry w play-offach. Żadna nie przekreśliła także swoich szans na awans do etapu pucharowego. Po takiej liczbie zaskakujących rezultatów trudno również stwierdzić, czego możemy spodziewać się po dzisiejszych spotkaniach. Te startują już o 12:00.

Najpierw czekają nas potyczki drużyn, które trafiły do zbioru żółtego. Teoretycznie największe szanse na awans mają podopieczni HellRaisers, którzy wczoraj dwa razy wygrywali i raz przegrywali. Dziś czekają ich jednak starcia z dwoma bardzo wymagającymi przeciwnikami – Astralis i FaZe Clanem. Drugiego dnia najciekawiej w tym zbiorze zapowiadają się bez wątpienia potyczki pomiędzy FaZe Clanem i Astralis oraz Astralis i Fnatic.

Trzy najwyższe lokaty w grupie czerwonej należą do OpTic Gaming, Misfits i NRG Esports, czego z pewnością mało kto się spodziewał. I o ile SK Gaming i Ninjas in Pyjamas mają do wspomnianej trójki tylko trzy punkty straty i o jeden rozegrany mecz mniej, to w równie komfortowej sytuacji nie są podopieczni North, którzy we wtorek nie zdobyli ani jednego punktu. Dziś szczególnie warto zwrócić uwagę na mecze SK z NiP-em oraz North z ekipą Christophera „GeT_RiGhTa” Alesunda.

Harmonogram drugiego dnia fazy grupowej przedstawia się następująco:

6 grudnia

Grupa Żółta

12:00 FaZe Clan vs Astralis BO1
12:00 Fnatic vs Team Liquid BO1
13:15 HellRaisers vs Astralis BO1
13:15 FaZe Clan vs Luminosity Gaming BO1
14:30 FaZe Clan vs HellRaisers BO1
14:30 Fnatic vs Astralis BO1
14:30 Luminosity Gaming vs Team Liquid BO1

Grupa Czerwona

16:15 SK Gaming vs Ninjas in Pyjamas BO1
16:15 North vs OpTic Gaming BO1
17:30 Misfits Gaming vs Ninjas in Pyjamas BO1
17:30 SK Gaming vs NRG Esports BO1
18:45 SK Gaming vs Misfits Gaming BO1
18:45 North vs Ninjas in Pyjamas BO1
18:45 NRG Esports vs OpTic Gaming BO1

Transmisja z zawodów dostępna będzie w ESL.TV Polska, a aktualne informacje na temat finałów 6. sezonu ESL Pro League znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MICHU: Nasza kariera nie trwa wiecznie

Po wygranym przez Team Kinguin finale drugiego sezonu Polskiej Ligi Esportowej udało nam się porozmawiać z Michałem "MICHU" Müllerem, zawodnikiem tej...