Jankos
fot. Riot Games

Jankos bliski podpisania kontraktu z G2 Esports?

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że jeden z najlepszych dżunglerów Starego Kontynentu – Marcin „Jankos” Jankowski – porzucił swoje klubowe barwy i poszukuje nowej organizacji. Jak donosi Jacob Wolf z serwisu espn.com, Polak nie przeniesie się za wielką wodę i pozostanie w Europie. Według dziennikarza Jankos jest bliski podpisania kontraktu z czterokrotnym mistrzem EU LCS, czyli G2 Esports.

Zgodnie z artykułem ESPN, Jankos ma dołączyć do organizacji zarządzanej przez Carlosa „Ocelote’a” Rodrígueza Santiago już w przyszłym tygodniu. Zanim to się jednak stanie, obie organizacje będą musiały dojść do porozumienia w paru kwestiach, aby transfer przebiegł bez żadnych problemów.

H2k-Gaming rzekomo dodało jeden haczyk w swoim kontrakcie z Jankosem, który miał pozwalać organizacji na zatrzymanie zawodnika przy sobie. Włodarze H2K mogli zapobiec transferowi Jankosa, jeśli tylko wystosowaliby podobną ofertę do tej, którą zawodnik byłby skłonny przyjąć. G2 Esports ponoć wzięło tę ewentualność pod uwagę i zapłaciło niejawną sumę H2K, tak aby uniknąć jakichkolwiek konfliktów i utrudnień.

Jak mówią poprzednie doniesienia, w składzie G2 Esports w nadchodzącym sezonie najprawdopodobniej zobaczymy Martina „Wundera” Hansena oraz duet z dolnej alejki Teamu ROCCAT, czyli Pettera „Hjärnana” Freyschussa oraz Kima „Wadida” Bae-ina. Support już w połowie listopada zapewniał fanów, że pozostanie w europejskim LCS, natomiast według naszych źródeł, Hjärnan podąży śladami kolegi i znów zagra u jego boku.

Skład G2 Esports na EU LCS 2018
Top Martin „Wunder” Hansen
Jungle Marcin „Jankos” Jankowski
Mid Luka „PerkZ” Perković
Bot Petter „Hjärnan” Freyschuss
Support Kim „Wadid” Bae-in
Trener

Niemniej jednak na tę chwilę tylko midlaner G2 Esports, Luka „PerkZ” Perković, jest oficjalnym zawodnikiem organizacji na przyszły sezon. Dodatkowo wciąż nieznana jest sytuacja dotychczasowego głównego trenera G2, Joey’a „YoungBucka” Steltenpoola, który chciał przyjrzeć się wszystkim ofertom na kolejny rok i ogłosił, iż jest gotowy opuścić drużynę. Pełną wersję artykułu dotyczącego ewentualnego transferu Jankosa do G2 Esports znajdziecie tutaj.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

EPL: HellRaisers i FaZe z kolejnymi zwycięstwami

Z kolejnych zwycięstw na finałach 6. sezonu ESL Pro League mogą się cieszyć zawodnicy HellRasiers oraz FaZe Clanu. Pierwsza z drużyn okazała się silni...