fot. ESL/Bart Oerbekke

EPL: HellRaisers i FaZe z kolejnymi zwycięstwami

Z kolejnych zwycięstw na finałach 6. sezonu ESL Pro League mogą się cieszyć zawodnicy HellRasiers oraz FaZe Clanu. Pierwsza z drużyn okazała się silniejsza od Astralis, natomiast druga pokonała Luminosity Gaming.

HellRaisers 16 : 13 Astralis

(ESL Pro League Season 6 – grupa żółta)
16 9 Overpass 6 13
7 7

Grające po stronie defensywnej HR początkowo całkowicie tłamsiło wszystkie ofensywne zapędy duńskiego przeciwnika. Astralis nie potrafiło przedrzeć się przez obronne szyki HellRaisers, przez co w pewnym momencie przegrywało aż 1:7. W końcu jednak Skandynawowie znaleźli sposób na przeciwnika, dzięki czemu przed zmianą stron Astralis przegrywało tylko 6:9. Zaraz po niejn HR wygrało pistoletówkę i szybko mogło zdobyć jeszcze większą przewagę, ale Astralis nie pozwoliło na to przeciwnikowi. Duńsko-norweski zespół cały czas starał się trzymać blisko swojego rywala, przez co losy meczu ważyły się do samego końca. Ostatnie rundy należały do podopiecznych Ivana „Johnty” Shevstova i to oni raz jeszcze zdobyli komplet punktów.

FaZe Clan 16 : 12 Luminosity Gaming
(ESL Pro League Season 6 – grupa żółta)
16 6 Train 9 12
10 3

Jako pierwsze w ataku grało FaZe i to właśnie europejski zespół wygrał pistoletówkę. Brazylijczycy szybko jednak odpowiedzieli i po dwóch rundach mieliśmy wynik 1:1. W tym właśnie momencie zaczęło się coś, czego chyba nikt się nie spodziewał. Luminosity przejęło inicjatywę i zaczęło wprost dominować nad zawodnikami ze Starego Kontynentu. Ci zdołali jednak zmniejszyć straty przed zakończeniem pierwszej połówki, dzięki czemu przegrywało tylko 6:9. Druga połówka od początku do końca przebiegała jednak pod dyktando zespołu z Europy. FaZe Clan pewnie bronił bombsite’ów prawie przez cały czas jej trwania, dzięki czemu zdobywał kolejne rundy. W końcu wygrał 16:12.

Kolejne mecze mecze już za kilkanaście minut. Transmisja dostępna jest w ESL.TV Polska, a aktualne informacje znajdziecie w relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

EPL: FaZe Clan i Fnatic wygrywają na początek drugiego dnia

Zakończyły się dwa pierwsze mecze drugiego dnia finałów 6. sezonu ESL Pro League. FaZe Clan dosłownie rozgromił Astralis, natomiast Team Liquid przegr...