fot. ESL/Helena Kristiansson

EPL: North z pierwszymi punktami; SK pokonuje NiP

North pokonało OpTic Gaming, notując pierwsze zwycięstwo, a SK Gaming okazał się lepszy od Ninjas in Pyjamas – kolejne mecze na finałach ESL Pro League już za nami.

SK Gaming 16 : 9 Ninjas in Pyjamas

(ESL Pro League Season 6 – grupa czerwona)
16 9 Overpass 6 9
7 3

Ninjas in Pyjamas musiało trochę poczekać na zdobycie pierwszej rundy, bo SK dobrze broniło obu bombsite’ów. Udało się to dopiero w momencie, kiedy Brazylijczycy mieli na swoim koncie już pięć punktów. Wtedy NiP na chwilę przerwał tę passę, ale po chwili znów musiał oglądać rosnącą przewagę oponentów. Na szczęście dla szwedzkiej piątki, pod koniec połowy jej sytuacja nie była tak zła, bo tablica wyników wskazywała 6:9. Szansą na poprawienie rezultatu była też pistoletówka zdobyta w drugiej części meczu. SK jednak szybko odpowiedziało i zaczęło wygrywać kolejne rundy. Brazylijczyków zatrzymał koniec mapy – spotkanie to zakończyło się wynikiem 16:9, dzięki czemu formacja FalleNa ma już na koncie 6 punktów.

OpTic Gaming  width= 11:16 North
(ESL Pro League Season 6 – grupa czerwona)
11 5 Overpass 10 16
6 6

Mogłoby się wydawać, że grający po stronie CT OpTic Gaming zaczął ten mecz obiecująco. Zespół ten zdobył pistoletówkę, ale nie wykorzystał przewagi finansowej, co świetnie wykorzystali oponenci. North nie tylko odpowiedziało jedną rundą, ale i rozpoczęło dłuższą serię, która została przerwana tylko na chwilę przy stanie 4:1. Po małym potknięciu cajunb wraz z kompanami kontynuowali swoje dobre ataki i powiększali przewagę. Po kilkunastu minutach prowadzili 8:2. Pod koniec połowy OpTic zniwelowało nieco tę stratę i do „szatni” schodziło z wynikiem 5:10. Zdobyło też drugą pistoletówkę, a dodatkowo tym razem wykorzystało przewagę finansową. North jednak nie zamierzało się poddawać i po chwili wróciło na właściwe tory. Do końca mapy dominowało i ostatecznie triumfowało 16:11, tym samym zdobywając pierwsze punkty podczas tych finałów.

Kolejne mecze mecze już za kilkanaście minut. Transmisja dostępna jest w ESL.TV Polska, a aktualne informacje znajdziecie w relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejne mecze AGO i PRIDE w online'owych rozgrywkach

Pierwsza środa grudnia, poza emocjami związanymi z lanowymi finałami ESL Pro League, przyniesie także nieco spotkań, które zainteresują koneserów pols...