Rush
fot. Riot Games

Rush dołącza do KT Rolster. UcaL w podstawowym składzie

Dość zaskakujące wieści napływają do nas ze wschodu. W świecie League of Legends sprowadzanie zawodników do koreańskiego regionu z innych lig świata jest rzeczą rzadko spotykaną, niemniej jednak dziś na ten krok zdecydowała się jedna z najbardziej uznanych organizacji w LCK, czyli KT Rolster. W barwach brązowych medalistów letniego splitu LCK 2017 od teraz występować będzie znany z NA LCS Lee „Rush” Yoon-jae.


Rush swoją karierę na profesjonalnej scenie LoL-a rozpoczął pod koniec 2014 roku, kiedy to został zakontraktowany przez jedną z najsilniejszych wówczas drużyn północnoamerykańskiego LCS, czyli LMQ. Po paru miesiącach organizacja przebranżowiła się w Team Impulse. TiP, co prawda, oscylowało w górnej części tabeli, lecz nie osiągnęło zbyt wielkich sukcesów. Rękę do koreańskiego talentu wyciągnęło następnie Cloud9. Nowa ekipa Rusha zakończyła play-offy wiosennego splitu NA LCS 2016 na 5-6. miejscu, co było strasznie słabym wynikiem. Dżungler został następnie przeniesiony do drugiego składu C9 o nazwie Cloud9 Challenger, które z pomocą Rusha wywalczyło sobie awans do NA LCS 2017 Spring Split.

Nie wiadomym jest jednak czy aktualny leśnik KT – Go „Score” Dong-bin – będzie występował z Rushem na zmianę, czy też będzie zmuszony odstąpić mu miejsce w pierwszym składzie. Dodatkowo transfer Rusha do KT Rolster nie jest jedyną modyfikacją jaką włodarze organizacji zdecydowali się wdrożyć w życie. Do głównego składu KT Rolster z pozycji ucznia awansowany został jeden z najbardziej obiecujących młodych talentów koreańskiej sceny, czyli Son „UcaL” Woo-hyeon. Debiut tego zawodnika można porównać do tego sprzed dwóch lat w CJ Entus. Mowa tutaj oczywiście o obecnym midlanerze Longzhu Gaming, czyli Gwaku „Bdd” Bo-seongu.

Ponadto KT Rolster postanowiło nawiązać współpracę z byłym marksmanem Giants Gaming, czyli Sonem „S0NSTAREM” Seung-ikiem, bowiem od dziś będzie pełnił funkcję trenera drużyny. Koreańczyk od początku bieżącego roku był trenerem w Giants, a następnie przejął tę samą rolę w tureckim Team AURORA. Przed nim jednak nieco trudniejsze wyzwanie, gdyż jak wszyscy wiemy, LCK jest najsilniejszym regionem świata.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

LOVEYY i Karsa odsunięci od składu Flash Gaming

Po dziewięciu miesiącach w składzie Flash Gaming doszło do aż dwóch zmian. Dotychczasowi zawodnicy pierwszego składu, KunHua "LOVEYY" Bai i QiFang "Ka...