fot. ESL/Bart Oerbekke

EPL: Mistifs i SK triumfują w przedostatniej rundzie fazy grupowej

W przedostatniej rundzie spotkań grupy czerwonej triumfowali reprezentanci SK Gaming i Misfits. Przed nami już tylko trzy mecze grupowe na finałach 6. sezonu ESL Pro League.

Misfits 16 : 13 Ninjas in Pyjamas

(ESL Pro League Season 6 – grupa czerwona)
16 9 Overpass 6 13
7 7

Ninjas in Pyjamas błyskawicznie wypracowało sobie 3-punktowe prowadzenie, ale Misfits odpowiedziało, gdy tylko zdobyło pełny ekwipunek. Po tym Szwedzi zdobyli jeszcze 2 oczka po czym do głosu znów doszli zawodnicy z Ameryki Północnej. Misfits znalazło receptę na skuteczną obronę i na półmetku prowadziło 9:6. Choć to Misfits wygrało pierwszą rundę drugiej części, to NiP odpowiedział na to zwycięstwem w drugiej. To miało znacząco pomóc Szwedom w nadrobieniu strat, ale stało się coś zupełnie odwrotnego. To Misfits znów znalazło sposób na obronę rywala, zdobywając tym samym kolejne punkty. Choć skandynawska piątka podjęła jeszcze jedną próbę powrotu do tego spotkania, to i tak okazała się bezużyteczna, bo Misfits było bezlitosne i wygrało 16:13.

SK Gaming 16 : 9 NRG Esports
(ESL Pro League Season 6 – grupa czerwona)
16 7 Cache 8 9
9 1

Szybka wymiana rund na samym początku na dłuższą metę lepiej ułożyła się dla zawodników NRG Esports, bo to właśnie oni z czasem zaczęli budować sobie przewagę nad Brazylijczykami. Doświadczenie utytułowanej ekipy dało jednak o sobie znać, dzięki czemu SK na półmetku miało tylko 1 rundę straty do swojego oponenta. Latynoska formacja na początku drugiej części kontynuowała odrabianie strat i szybko objęła prowadzenie. Okazało się, że NRG w ataku nie jest aż tak groźne, dzięki czemu Gabriel „FalleN” Toledo i spółka bez większych problemów punktowali rywala, a w końcu zwyciężyli.

Kolejne mecze mecze już za kilkanaście minut. Transmisja dostępna jest w ESL.TV Polska, a aktualne informacje znajdziecie w relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziś w nocy po raz pierwszy zobaczymy drużyny Overwatch League w akcji

Co prawda do rozpoczęcia pierwszego sezonu Overwatch League został jeszcze miesiąc, ale już najbliższej nocy będziemy mogli okazję sprawdzić jak preze...