Zoe
fot. Riot Games

Wprowadzono patch o numerze 7.24. League Voice już w produkcji!

Dzisiejszej nocy na serwerach League of Legends pojawiła się najnowsza łatka o numerze 7.24. Riot Games wciąż próbuje ustabilizować sytuacje na Summoner’s Rift po ogromnych modyfikacjach w grze sprzed paru tygodni, aczkolwiek ten patch ma być ostatnim w tym przedsezonie. Co za tym idzie, wprowadzono kolejne zmiany dotyczące postaci, które aktualnie nie radzą sobie zbyt dobrze lub wręcz przeciwnie radzą sobie nazbyt dobrze. Ponadto niektóre ze zrekonstruowanych run znów zostały poddane paru poprawkom. W LoL-u pojawić ma się także czat głosowy, który ma ułatwić komunikację graczom.

Deweloperzy League of Legends skupili swoją uwagę głównie na kilku postaciach. Ezreal, który do niedawna sprawował się fenomenalnie dzięki Kleptomancji, od teraz będzie cechował się nieco słabszymi Mistycznymi Strzałami, bowiem ich skalowanie zmniejszono z 1,25 pkt. całkowitych obrażeń od ataku do 1,1 pkt., co w późniejszej fazie gry z pewnością zrobi sporą różnicę. Dużą modyfikacją na plus może cieszyć się Galio. Co prawda, jego umiejętność bierna została delikatnie osłabiona, aczkolwiek jego Tarcza Duranda będzie teraz zadawała obrażenia magiczne, co jest nowością, a dodatkowo czas odnowienia Ciosu Sprawiedliwości został zmniejszony o 2 sekundy na każdym poziomie.

Ciekawej aktualizacji w końcu doczekała się Morgana, która powoli zaczęła zanikać na Summoner’s Rift. Od teraz Upadły Anioł nie posiada już biernego wampiryzmu zaklęć, ale leczy się (15 – 40% na poziomach 1-16) z każdego rodzaju zadanych obrażeń bohaterom, dużym stworom tudzież dużym potworom. Ponadto czas odnowienia Udręczonej Ziemi będzie zmniejszany o 5% za każdym razem, gdy aktywuje się umiejętność bierna. Ostatnimi czasy w grze można było natknąć się na niszczące przeciwników dosłownie jednym uderzeniem Zoe. Riot wprowadził zatem kilka osłabień, które z pewnością powstrzymają Aspekt Zmierzchu od dominowania w każdej potyczce.

Zmiany kluczowych run znajdziemy natomiast w drzewku Precyzji, Czarnoksięstwa oraz Inspiracji. Do Ataku będzie teraz nakładało dodatkowe obrażenia na przeciwniku po tym, jak otrzyma on obrażenia od podstawowego ataku, który włącza efekt. Czas odnowienia Zabójczego Tempa został zmniejszony z 10 do 6 sekund. Największej aktualizacji doczekały się Zwinne Nogi. Zwiększone zostało podstawowe leczenie, dodatkowe obrażenia od ataku, skalowanie leczenia z mocą umiejętności, a krytyczny atak aktywujący runę będzie gwarantował dodatkową dozę uzdrowienia. Pęd Fazowy z Czarnoksięstwa zapewni przywoływaczowi odporność na spowolnienia nawet, gdy podjął się dystansowej postaci. Jeśli chodzi o Kleptomancję, to nie zwiększa już ona zasięgu ataku, a różnorodność łupów będzie zmniejszana wraz z czasem trwania rozgrywki.

Riot Games zapowiedziało także, iż wkrótce w grze pojawi się własny czat głosowy o nazwie League Voice. Czat ten będzie wbudowany w system wcześniej założonych grup, tak abyśmy mogli komunikować się wyłącznie ze swoimi przyjaciółmi, których zaprosiliśmy do gry. To znaczy, że nie będziemy mogli porozmawiać ze wszystkimi przywoływaczami w danym meczu. Deweloperzy tłumaczą to brakiem narzędzi do zapobiegania nieprzyjemnym sytuacjom.

Pełny opis wszystkich zmian wprowadzonych w patchu 7.24 znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

EPL: SK, OpTic i Misfits także zagrają w play-offach

SK Gaming to najlepsza drużyna zbioru oznaczonego kolorem czerwonym na finałach 6. sezonu ESL Pro League! Brazylijczycy w pierwszym etapie duńskich zm...