fot. ESL/Bart Oerbekke

EPL: Overpass najpopularniejszą mapą fazy grupowej, chelo najskuteczniejszym graczem

Po 30 meczach fazy grupowej finałów 6. sezonu ESL Pro League poznaliśmy wszystkich uczestników fazy pucharowej. Jako że dziś mamy dzień przerwy od rozgrywek, to jest to dobra okazja, by rzucić okiem na najciekawsze statystyki. Która mapa była najczęściej grana? Który z zawodników zdobył najwięcej fragów? Kto był najlepszym snajperem? Sprawdźmy!

Overpass najczęściej graną mapą

Śmiało możemy powiedzieć, że najpopularniejszą mapą fazy grupowej finałów EPL Season 6 był Overpass. Drużyny stawiały na tę lokację aż 9 razy. Drugą najczęściej wybieraną mapą był Mirage, którego oglądaliśmy 6 razy, zaś podium zamyka Inferno, na którym uczestnicy duńskich zmagań pojedynkowali się w 5 spotkaniach. Jeśli spojrzeć na statystyki, to od razu widać, że są to jedne z najbardziej zbalansowanych map. Różnice pomiędzy procentem wygranych terrorystów i antyterrorystów są bardzo niewielkie. Pełna lista prezentuje się następująco:

  • Overpass: 9 meczów (51% wygranych CT, 49% wygranych T),
  • Mirage: 6 meczów (50,5% wygranych CT, 49,5% wygranych T),
  • Inferno: 5 meczów (52,3% wygranych CT, 47,7% wygranych T),
  • Cobblestone: 4 mecze (44,7% wygranych CT, 55,3% wygranych T),
  • Cache: 4 mecze (37,9% wygranych CT, 62,1% wygranych T),
  • Train: 2 mecze (49,1% wygranych CT, 50,9% wygranych T).

chelo jednym z najskuteczniejszych graczy

CS-owi skauci powinni w swoich notatnikach zapisać pewne nazwisko. Mowa tu o Marcelo „chelo” Cespedesie, zawodniku Luminosity Gaming. Mimo że jego drużyna zmagania w Odense zakończyła już na pierwszym etapie i zdołała wygrać tylko dwa z pięciu spotkań, to Brazylijczyk i tak zdążył zostać liderem w kilku kategoriach. Dokładnie rzecz ujmując: w sześciu.

Jak podaje HLTV.org, chelo był najlepszym zawodnikiem w aż sześciu kategoriach. Podopieczny Luminosity Gaming był najczęściej fragującym podczas fazy grupowej. Cespedes zgarnął w sumie 134 zabójstwa, co koniec końców dało 0,88 fraga i 98,5 obrażeń na rundę. Statystyki 19-latka już teraz mogą robić wrażenie, ale to nie wszystko. Spośród 134 killi aż 95 chelo zdobył poprzez headshoty, co daje 0,62 headshota na rundę i 70,9% fragów zdobytych poprzez strzał w głowę.

Najskuteczniejszym snajperem fazy grupowej finałów 6. sezonu ESL Pro League był z kolei Özgür „woxic” Eker. 19-latek z Turcji bronią snajperską zdobył 82 fragi, wyprzedzając tym samym chociażby drakena z Ninjas in Pyjamas i GuardiaNa z FaZe. Tak wysoka skuteczność dała woxicowi pierwsze miejsce również w kategorii liczba fragów z AWP na rundę. Statystyka Ekera wyniosła 0,58 i raz jeszcze w tyle zostawił wspomnianego Szweda i Słowaka. Ciekawe, czy tak samo dobrze będzie prezentował się w play-offach.

chelo nie był jedynym wyróżniającym się Brazylijczykiem w fazie grupowej, chociaż zdecydowanie można uznać go za największą niespodziankę tego etapu. Rating 2.0 Marcelo „coldzery” Davida wyniósł 1,38, a ogólna różnica pomiędzy fragami i śmierciami to 41. Co ważne, w obu przypadkach tuż za zawodnikiem SK znalazł się wspomniany już chelo.

Szczegółowe statystyki graczy znajdziecie tutaj.


Play-offy 6. sezonu ESL Pro League powrócą w piątek o godzinie 16:00. Na piątek zaplanowano dwa ćwierćfinały: Fnatic kontra OpTic Gaming i Misfits kontra HellRaisers. Transmisja dostępna będzie w ESL.TV Polska, a aktualne informacje na temat zawodów znajdziecie w relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bubski opuszcza Fragsters

Po nieco ponad dwóch miesiącach testów Fragsters zdecydowało się zrezygnować z usług Lucasa "Bubskiego" Andersena. 19-latek był zawodnikiem duńskiej f...