fot. DreamHack/Adela Sznajder

Gambit i Grayhound w półfinale ROG Masters 2017

Dziś w godzinach porannych zakończył się grupowe zmagania w ramach światowych finałów ROG Masters 2017. Zgodnie z oczekiwaniami awans do półfinału już teraz zapewniło sobie Gambit Esports, które zakończyło zmagania w grupie A na pierwszym miejscu.

Co ciekawe jednak, triumfatorom PGL Major Kraków 2017 nie poszło tak łatwo, jak można się było tego spodziewać. Jeszcze w meczu z 5Power Club gracze z Europy Wschodniej nie mieli żadnych problemów, ale już Splyce w bardziej zdecydowany sposób postawiło się bardziej utytułowanym rywalom. Pierwotnie pojedynek obu tych ekip zakończył się remisem 1:1, wobec czego potrzebne było dodatkowe spotkanie w formacie BO1. Dopiero ono zaważyło na tym, że koniec końców to Gambit, które ograło rywali z Ameryki Północnej 16:10, mogło cieszyć się z gry w półfinale.

O wiele więcej zaskoczeń było natomiast w grupie B. Tam ostatecznie fotel lidera przypadł w udziale australijskiej formacji Grayhound Gaming, która ograła w stosunku 2:0 zarówno Vega Squadron, jak i TyLoo. Skoro już jesteśmy przy Chińczykach, ci okropnie zawiedli. Dość powiedzieć, że Haowen „somebody” Xu i spółka jak dotychczas na sygnowanej przez Republic of Gamers nie wygrali ani jednego meczu, zdobywając w sumie tylko jeden punkt.

Końcowy układ fazy grupowej prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
# Drużyna W R P Pkt. # Drużyna W R P Pkt.
1. Gambit Esports 2 1 0 7 1. Grayhound Gaming 2 0 0 6
2. Splyce 1 1 1 4 2. Vega Squadron 1 1 1 4
3. 5Power Club 0 0 2 0 3. TyLoo 0 1 2 1

5Power Club 0:2 Gambit Esports Vega Squadron 0:2 Grayhound Gaming
Splyce 2:0 5Power Club TyLoo 1:1 Vega Squadron
Gambit Esports 1:1 Splyce Grayhound Gaming 2:0 TyLoo
Gambit Esports 16:10 Splyce TyLoo 12:16 Vega Squadron

Tak czy inaczej, nikt jeszcze nie odpadł z dalszej rywalizacji. Gambit i Grayhound już teraz mogą być pewne gry w półfinałach, natomiast pozostała czwórka będzie kontynuować walkę o dwa wciąż wolne miejsca. Pary fazy pucharowej prezentują się następująco:

Ćwierćfinały

Półfinały

5Power Club vs Vega Squadron Gambit Esports vs 5Power/Vega
TyLoo vs Splyce Grayhound Gaming vs TyLoo/Splyce

Wielki finał światowych finałów ROG MASTERS 2017 odbędzie się 10 grudnia w Kuala Lumpur Convention Center, zaś jego zwycięzca zgarnie główną nagrodę w wysokości 117,5 tysiąca dolarów.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Laptopy Hyperbook z procesorami Intel Coffee Lake

Hyperbook, polski producent wysokiej klasy sprzętu komputerowego, poinformował o wprowadzeniu do oferty nowych modeli laptopów – X15VR3 i X77VR3. Urzą...