Majer Space Soldiers
fot. ESL/Adela Sznajder

Finały MDL Global Challenge odbędą się w Nowym Jorku!

W końcu poznaliśmy datę oraz miejsce finałów MDL Global Challenge, za które odpowiada ESEA. Zmagania, w których weźmie udział m.in. AGO Gaming, odbędą się 4-8 stycznia w Nowym Jorku!

Podczas MDL Global Challenge wystąpi 8 najlepszych drużyn internetowego etapu ESEA Premier z Europy, Ameryki Północnej i Australii. Wśród nich znalazło się między innymi AGO, które dotarło do finału europejskich rozgrywek. Na chwilę obecną organizatorzy nie przedstawili dokładnego harmonogramu i formatu, jaki będzie wykorzystany podczas styczniowej rywalizacji.

Co ważne, również w Nowym Jorku odbędą się mecze decydujące o tym, kto awansuje do ESL Pro League Season 7. Szansę ma między innymi polska ekipa, która o promocję do wyższej klasy rozgrywek zmierzy się z eXtatus.

Podział puli nagród MDL Global Challenge wygląda następująco:

  • 1. 18 000 dolarów
  • 2. 10 000 dolarów
  • 3 – 4. 5 000 dolarów
  • 5 – 8. 3 000 dolarów

Podczas najbliższego MDL Global Challenge Europa będzie reprezentowana przez AGO Gaming, eXtatus i Space Soldiers. Rise Nation, GX, SoaR i Ghost Academy to drużyny, które awansowały na zawody z północnoamerykańskiej dywizji Premier, natomiast Chiefs uzyskało promocję wygrywając australijskie rozgrywki.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

H2K z kolejnym listem na temat swojej przyszłości w EU LCS

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że uczestniczące na co dzień w EU LCS H2k-Gaming zagroziło organizatorom ligi swoim odejściem z uwagi na ogr...