fot. ESL/Helena Kristiansson

Gambit lepsze od TyLoo. HObbit i spółka triumfują podczas ROG MASTERS 2017

Zgodnie z oczekiwaniami po triumf w światowych finałach ROG MASTERS 2017 sięgnęło Gambit Esports. W wielkim finale imprezy wschodnioeuropejska formacja nie dała najmniejszych szans Azjatom z TyLoo, gromiąc ich w meczu BO5 aż 3:0!

Kłamstwem byłoby jednak stwierdzenie, że gracze TL potulnie odłożyli myszki, czekając na najmniejszych wymiar kary. Wręcz przeciwnie – złożona z trzech Chińczyków, Singapurczyka i Ukraińca ekipa momentami walczyła ze zwycięzcami ostatniego Majora jak równy z równym. Szczególnie widoczne było to na pierwszej i trzeciej mapie. Jeszcze na Overpassie Vladyslav „bondik” Nechyporchuk i spółka byli o krok od dogrywki, ale ostatecznie musieli pogodzić się z porażką w stosunku 14:16. Do overtime’u doprowadzili za to na Trainie, ale i tam ostatecznie uznali wyższość rywali wynikiem 16:19. Tylko Inferno przebiegało kompletne pod dyktando podopiecznych Andreya „Andiego” Prokhorova, gdzie zwyciężyli oni pewnym rezultatem 16:4.

Dzięki zwycięstwu Gambit Esports zgarnęło główną nagrodę w wysokości 117,5 tysiąca dolarów, z kolei TyLoo zadowolić się musiało 58,8 tysiącami. Dokładny podział puli pieniężnej prezentuje się następująco:

1. Gambit Esports 117 500 $
2. TyLoo 58 800 $
3-4. Grayhound Gaming, Vega Squadron 21 350 $
5-6. 5Power Club, Splyce 8 000 $
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Uzi

All-Star 2017: Chiny i Tajwan powalczą w wielkim finale

Za nami półfinały ostatniego ważnego międzynarodowego turnieju League of Legends w tym roku, czyli All-Star Los Angeles 2017. Minionej nocy poznaliśmy...