fot. ESL/Helena Kristiansson

GuardiaN: Valve powinno pozwolić zagrać boltzowi z SK na Majorze

Ladislav „GuardiaN” Kovács postanowił zabrać głos w sprawie tzw. „roster locków” obowiązujących uczestników turniejów rangi Major i kwalifikacji do nich. Słowak chciałby, by organizatorzy najbliższego turnieju pozwoli Ricardo „boltzowi” Prassowi zagrać w Bostonie w barwach SK, a Lucasowi „steelowi” Lopesowi pod banderą Liquid.

Wpis reprezentanta FaZe Clanu pojawił się na Twitterze niedługo po tym, jak europejska ekipa przegrała z brazylijską w wielkim finale 6. sezonu ESL Pro League. Z wpisu GuardiaNa jasno wynika, że wolałby, by organizatorzy turnieju zezwolili brazylijskiej ekipie na występ na ELEAGUE Major Boston 2018 z boltzem. Według aktualnie obowiązujących zasad Prass nie może zostać dopuszczony do turnieju z tym składem, gdyż w barwach Immortals, z innymi zawodnikami, rywalizował w eliminacjach do amerykańskiego Minora. W identycznej sytuacji jest na ten moment wspomniany we wstępie steel, który o awans walczył w tej samej drużynie, co boltz.

Aktualne zasady dotyczące tzw. „roster locka” na scenie CS:GO według wielu już dawno powinny być zmienione na bardziej przystępne dla drużyn. Sam Gabriel „FalleN” Toledo stwierdził niedawno, że: „15 turniejów w roku jest ważniejszych od jednego”. Kapitan SK zaznaczył wówczas również, że ma nadzieję, że zasady zostaną w końcu zaktualizowane.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zespół innocenta zagra jako Sprout!

Pogłosek było wiele, ale już wszystko się wyjaśniło - zespół Pawła "innocenta" Mocka znalazł nowego pracodawcę. Od teraz skład dotychczas występujący...