fot. fb.com/unicornspro

Codewise Unicorns triumfuje podczas East Games United 2017

Turniej CS:GO rozgrywanych w ramach kolejnej edycji East Games United już za nami. Po końcowy triumf sięgnęło Codewise Unicorns, które w wielkim finale zmagań potrzebowało aż trzech map, by pokonać dobrze dysponowane PACT.

Obaj finaliści w drodze do decydującego starcia pozostawili w pokonanym polu wiele znanych już na naszym podwórku drużyn. Codewise np. musiało zmierzyć się z nowym składem Solaris Esports, a także sformowanym niedawno PRIDE Academy. Z kolei PACT stanął wcześniej naprzeciwko innej ekipy Piotra „neqsa” Lipskiego, PRIDE Talent Academy, oraz wspieranej przez Lenovo formacji THE LEG1ON. Tak czy inaczej, żaden rywal nie był na tyle mocny, by zatrzymać rozpędzonych faworytów, przez co spotkali się oni ze sobą w finale.

Pojedynek rozpoczął się od Inferno, gdzie gracze dowodzeni przez Krystiana „mausiego” Szczepaniaka rozgromili swoich rywali aż 16:7. Odpowiedź przyszła bardzo szybko – na Cobblestonie lepsi okazali się Damian „Falon” Tworek i spółka, którzy byli o krok od dogrywki, ale ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, osiągając wynik 16:14. Wszystko rozstrzygnąć się miało na Cache’u, gdzie byliśmy nawet świadkami dogrywki. Tak czy inaczej, ze zwycięstwa w stosunku 19:17 cieszyć się mogli zawodnicy spisywanego pierwotnie na straty Codewise.

Przypomnijmy, że łączna pula turnieju CS:GO rozgrywanego w ramach East Games United 2017 wynosiła ok. 25 tysięcy złotych. Z kolei Codewise Unicorns jako triumfator zgarnęło główną nagrodę w wysokości 2,5 tysiąca w gotówce oraz nagrody rzeczowe o wartości 9 500 złotych.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zwycięzcy ostatniego dnia konkursu na bilety na IEM i ESL One - 10.10

Szósty sezon ESL Pro League dobiegł już końca. To oznacza także, że zakończył się konkurs na bilety na Intel Extreme Masters i ESL One Katowice 2018,...