Profit
fot. Riot Games

Zmiany w infrastrukturze ROCCAT; Profit nowym toplanerem!

Nieco ponad tydzień temu informowaliśmy o tym, że Team ROCCAT nie przedłużył kontraktu z żadnym z zawodników reprezentujących organizację w minionym już sezonie. Organizacja do dziś unikała odpowiedzi na wszelkie pojawiające się plotki, lecz w końcu uchyliła rąbka tajemnicy i potwierdziła, że nowym toplanerem będzie były zawodnik SK telecom T1 oraz Ninjas in Pyjamas, czyli Kim „Profit” Jun-hyung. Ponadto ROCCAT dokonało sporych zmian w swojej infrastrukturze oraz sztabie szkoleniowym.

Profit dołączył do SK telecom T1 w listopadzie ubiegłego roku i od tamtego momentu do maja 2017 roku wystąpił w trykocie trzykrotnych mistrzów zaledwie kilkukrotnie. Jun-hyung nie był w stanie wygryźć Heo „Huni’ego” Seung-hoona z głównego składu i po kilku miesiącach siedzenia na ławce rezerwowych zdecydował się podpisać kontrakt z Ninjas in Pyjamas, które wykupiło slota w letnim splicie EU LCS od Fnatic Academy. Nowo utworzona formacja okazała się być kompletnym niewypałem i zakończyła split wygrywając zaledwie dwie z trzynastu serii bo3. Turniej barażowy również nie poszedł po myśli NiP-u i organizacja pożegnała się ze swoim miejscem w LCS na rzecz Schalke 04.

Według naszych źródeł w nowym składzie Teamu ROCCAT, oprócz Profita, zjawi się jeszcze jeden Koreańczyk. Najprawdopodobniej będzie to Jin „Blanc” Seong-min, który występował w takich organizacjach, jak Jin Air Green Wings, czy też Paris Saint-Germain. Ponadto w barwach ROCCAT pojawić ma się także dwójka byłych zawodników Schalke 04, czyli Jonas „Memento” Elmarghichi oraz  Tore „Norskeren” Hoel Eilertsen. W drużynie zagrzać miejsce ma również jeszcze jeden były gracz Ninjas in Pyjamas, Martin „HeaQ” Kordmaa, który ma zająć miejsce na dolnej alejce u boku norweskiego wspierającego.

Skład ROCCAT na EU LCS 2018
Top Kim „Profit” Jun-hyung
Jungle Jonas „Memento” Elmarghichi
Mid Jin „Blanc” Seong-min
Bot Martin „HeaQ” Kordmaa
Support Tore „Norskeren” Hoel Eilertsen
Trener Simon „fredy122” Payne

Jak wspominaliśmy wyżej, Team ROCCAT wprowadził także sporo zmian w swojej infrastrukturze oraz sztabie szkoleniowym. Dotychczasowy główny trener ekipy, Fabian „GrabbZ” Lohmann, został zastąpiony przez swojego asystenta, czyli Simona „fredy122” Payne’a. Menadżerem drużyny nadal będzie Tomislaw „flyy” Mihailov, jednakże organizacja zatrudniła do pomocy asystentkę flyy’a, a mianowicie Hannah „Hanschi” Paulmann. Nad wszystkim pieczę sprawować będzie nowy, główny menadżer Team ROCCAT – Johaness Sick. Posadę analityka nadal będzie obejmował Cody „Avin” Gerard, który wcześniej pracował także w Baskonia Esports. Włodarze Teamu ROCCAT mają także zamiar kontynuować współpracę z polską psycholog – Urszulą „Xirreth” Klimczak, która pomagała zawodnikom przez ostatnie kilka miesięcy.

Team ROCCAT poinformował też, żż cała ekipa wyjechała już na bootcamp do Korei Południowej, gdzie będzie trenować i zacieśniać więzi. Dodatkowo właściciele organizacji postanowili, że drużyna w 2018 roku przeniesie się do nowego gaming house’u, który będzie miał powierzchnię 300 m².

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gracze Na`Vi przedłużą kontrakty z organizacją

Natus Vincere oficjalnie potwierdziło osiągnięcie porozumienia w sprawie przedłużenia umów z trzema członkami zatrudnionego przez siebie składu CS:GO....