fot. ESL/Patrick Strack

Na’Vi zamyka listę drużyn zaproszonych do ESL One Katowice

Organizatorzy ESL One Katowice 2018 opublikowali pełną listę zespołów, które otrzymały bezpośrednie zaproszenie do udziału w nadchodzącym Majorze. Na szesnastu uczestników turnieju, osiem drużyn będzie miało gwarantowany udział bez konieczności gry w internetowych kwalifikacjach. O milion dolarów w puli nagród i cenne punkty rankingowe Dota Pro Circuit rywalizować będą m.in. Team Liquid, Virtus.pro, Evil Geniuses, czy Natus Vincere.

Listę zaproszonych drużyn skompletowano tuż przed startem otwartych kwalifikacji. Te rozpoczną się już w najbliższy weekend i będą podzielone na sześć regionów. O awans będą rywalizować m.in. Polacy z Team Kinguin, którzy w ciągu ostatnich tygodni zdobyli wystarczająco dużo punktów, by znaleźć się w gronie piętnastu najlepszych drużyn na świecie. Nasi rodacy znajdą się w drugiej, zamkniętej fazie europejskich kwalifikacji.

Zaproszenia do udziału w ESL One w Katowicach rozesłano na podstawie rankingu Dota Pro Circuit z początku grudnia. Wtedy najwyższe lokaty zajmowały kolejno Team Secret, Team Liquid, Virtus.pro, Newbee, Evil Geniuses, Mineski, Vici Gaming i Natus Vincere. Tę ostatnią drużynę niedawno wyprzedził zespół OG, ale nastąpiło to dopiero po upływie terminu rozesłania zaproszeń, co oznacza, że zwycięzcy czterech Majorów również będą musieli wziąć udział w morderczych kwalifikacjach.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polska transmisja z ELEAGUE Major Boston 2018 w Sportklubie

Jak się okazuje, polscy kibice będą mogli śledzić zmagania w ramach ELEAGUE Major Boston 2018 wraz z rodzimym komentarzem. Wszystko dlatego, że prawa...