Xpecial
fot. Riot Games

Xpecial wspierającym Golden Guardians Academy

Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od rozpoczęcia Academy League 2018 Spring Split. Kolejną organizacją, która postanowiła ujawnić swoją akademię jest Golden Guardians. Drużyna składa się głównie z nowicjuszy i młodych talentów, których poprowadzi weteran północnoamerykańskiej sceny LoL-a, Alex „Xpecial” Chu.

Xpecial ostatni raz występował w drugiej lidze Północnej Ameryki na początku 2016 roku, kiedy to razem z Apex Gaming zdołał zwyciężyć play-offy Challenger Series, a następnie awansować do LCS. Poza tym krótkim epizodem zawodnik występował wyłącznie w NA LCS. Jeszcze w ubiegłym roku mogliśmy go oglądać chociażby w trykocie Teamu Dignitas oraz Phoenix1.

Oprócz Xpeciala Golden Guardians zakontraktowało aż czterech niedoświadczonych i nieznanych szerszej publice zawodników. Na górnej alei GGS zobaczymy Thomasa „BobJenkinsa” Trana. W dżungli pojawi się Nicolas „Potluck” Pollock, a na środku mapy zagra Boyuan „bobqin” Qin – obaj gracze w ubiegłym roku byli zmiennikami w eUnited, lecz ani razu nie udało im się wystąpić w pierwszym składzie. Na dolnej linii Xpecialowi ramieniem służyć będzie z kolei Robert „Jurassiq” Mabansag. Szkoleniowcem nowo utworzonej akademii został Tanner „Zeu” Deegan, który wcześniej współpracował m.in. z eUnited oraz Tempo Storm.

Skład Golden Guardians Academy
Top Thomas „BobJenkins” Tran
Jungle Nicolas „Potluck” Pollock
Mid Boyuan „bobqin” Qin
ADC Robert „Jurassiq” Mabansag
Support Alex „Xpecial” Chu
Trener Tanner „Zeu” Deegan

Start inauguracyjnego splitu Academy League został zaplanowany na 18 stycznia. Format ligi nie będzie się różnił od rozgrywek NA LCS, tj. w fazie zasadniczej wszystkie ekipy zmierzą się ze sobą dwukrotnie w meczach w trybie best of one.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Startuje Join the Republic Challenge. Dziś zagrają m.in. drużyny Pimpa i friberga

Już dziś startują zawody ASUS ROG Join the Republic Challenge, podczas których zobaczymy osiem ekip sformowanych przez różne osobistości związane z es...