fot. Yong Woo "Kenzi"' Kim

Nie będzie kolejnej edycji OGN Overwatch APEX

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Blizzarda nie zobaczymy już zawodów z serii Overwatch APEX. Jak w specjalnie przygotowanym oświadczeniu wyjawił organizator rozgrywek, koreańska telewizja OGN, na przeszkodzie stanęły plany amerykańskiego dewelopera.

Jeszcze do niedawna OGN Overawtch APEX było najbardziej prestiżową serią turniejów, na których pojawić się chciała każda ekipa świata. To jednakże ukróciło się wraz z planami Blizzarda o stworzeniu spójnego systemu rozgrywek. W ich efekcie w Korei Południowej, czy rejonie podległym dotychczas OGN, powstała dedykowana dywizja Overwatch Contenders. Ponadto warto pamiętać, że najlepsi zawodnicy z tej części świata znaleźli już drużyny w Overwatch League, wobec czego poziom rywalizacji i tak zapewne by spadł.

Daliśmy z siebie wszystko i spełniliśmy większość określonych przez Blizzard warunków, by móc kontynuować organizację zawodów, ale zostaliśmy powiadomieni, że Blizzard postanowił nawiązać współpracę z innym nadawcą – poinformowali przedstawiciele OGN w opublikowanym przez siebie oświadczeniu. – Wcześniej rozpoczęliśmy już przygotowania do kolejnego sezonu Overwatch APEX, dlatego też ubolewamy nad tym – dodali.

Co ciekawe jednak, OGN nie zamierza w tych okolicznościach zrywać kontaktów z twórcami Overwatcha i nie wyklucza podjęcia współpracy z przyszłości. Pełną wersję przesłanego przez koreańską stację telewizyjną znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drużyna izaka w półfinale ASUS ROG Join The Republic Challenge

W piątkowy wieczór drużyna Piotra "izaka" Skowyrskiego postawiła pierwszy krok na drodze do obrony mistrzowskiego tytułu ASUS ROG Join The Republic Ch...