fot. Yong Woo "Kenzi"' Kim

Reinforce oficjalnie zakończył karierę

Informacja ta nie będzie raczej wielkim zaskoczeniem, ale wreszcie zyskała ona status oficjalnej. Znajdujący się od wielu miesięcy poza grą Jonathan „Reinforce” Larsson ogłosił zakończenie zawodniczej kariery, dzięki czemu będzie mógł w większym stopniu skupić się na pracy analityka podczas różnych związanych z Overwatchem imprez.

Mimo że Szwedzki zawodnik występował na zawodowej scenie zaledwie przez rok to i tak zdołał zgromadzić sporą grupę fanów, a także sięgnąć po kilka znaczących trofeów. Zaczął w 2016 roku, gdy w barwach Rogue sięgnął po triumf m.in. w pierwszej edycji Overwatch TaKeOver oraz w niezwykle prestiżowym APAC Premier 2016. Później jeszcze przed rozpoczęciem 2017 roku przeniósł się do Misfits, gdzie nie odnosił już tak spektakularnych osiągów, ale i tak mogliśmy oglądać go w 2. sezonie OGN Overwatch APEX. Wszystko załamało się w sierpniu, gdyż wtedy zapadła decyzja o przeniesieniu Larssona na ławkę rezerwowych.

Zakończenie kariery było najtrudniejszą decyzją, jaką musiałem kiedykolwiek podjąć, ale zdobyłem już swoje i miałem wkład w sukcesy Rogue, Misfits oraz reprezentacji Szwecji – przyznał skandynawski tank za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Blizzard wielokrotnie pokazywał, że we mnie wierzy i wspierał mnie, a ja chcę być pewnym, że będę mógł w najlepszy sposób wykorzystać tę możliwość – dodał.

W tej sytuacji pewnym jest, że Reinforce pozostanie związany z Overwatchem. 22-latek miał już okazję występować jako analityk podczas Overwatch World Cup i Overwatch Contenders. W tej samej roli występować będzie także przy okazji inauguracyjnego sezonu Overwatch League.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wiceprezes RFRSH studzi nastroje: Udział dev1ce'a na Majorze nie jest jeszcze pewny

Wczoraj gruchnęła radosna wieść, że Nicolai "dev1ce" Reedtz będzie jednak mógł wystąpić na ELEAGUE Major Boston 2018. Jak się jednak okazało była to r...