Michał "Nisha" Jankowski
fot. Team Kinguin

Team Kinguin wycofuje się z udziału w Galaxy Battles II 2018

Jeszcze pod koniec listopada ubiegłego roku cieszyliśmy się informacją o tym, że Team Kinguin pojawi się w rozgrywanym na Filipinach Galaxy Battles II 2018. Na ten moment możemy być jednak pewni, że Polacy nie będą rywalizować na wyspach, bowiem Valve odebrało turniejowi status Majora wraz z całą pulą cennych punktów Dota Pro Circuit.

Zgodnie z oświadczeniem, które kilka dni temu Valve opublikowało na oficjalnym blogu Dota 2, nowe rządowe przepisy odnoszące się do przybywających na Filipiny esportowców mogą prowadzić do nieuzasadnionego naruszania ich prywatności. Valve najwidoczniej nie zamierza wspierać turniejów, które są organizowane w krajach popierających tego typu działania, dlatego też unieważniło wszelką współpracę z organizatorami Galaxy Battles II i pozbawiło zawody wysokiej rangi.

Dla Teamu Kinguin wystąpienie w kolejnych międzynarodowych zmaganiach oczywiście byłoby świetną okazją do wykazania się i zdobycia nagrody pieniężnej z pokaźnej puli. Niemniej jednak według Kinguin, obecnie głównym celem graczy Dota 2 jest zdobycie jak największej liczby punktów kwalifikacyjnych do następnego The International. Dodatkowo zawody, które nie są wspierane przez Valve nie zawsze zapewniają najwyższe standardy i bezpieczeństwo zawodników, co skłoniło włodarzy organizacji do podjęcia decyzji o ostatecznym wycofaniu się z udziału w Galaxy Battles II. Team Kinguin nie jest jednak jedynym zespołem, który zrezygnował z możliwości rywalizacji na Filipnach. Oprócz Polaków podczas Galaxy Battles z pewnością nie zobaczymy także reprezentantów Virtus.pro, Teamu Secret, Teamu Liquid, OpTic Gaming, Newbee czy też Mineski.

Polska drużyna w najbliższych tygodniach ma natomiast zamiar skupić się głównie na treningach przed nadchodzącym StarLadder i-League Invitational Season 4, a także kwalifikacjami do The Bucharest Major oraz ESL One Katowice 2018.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy wszystkich uczestników Legends Cup. Do AGO dołącza m.in. drużyna fREAKAZOiDa

Do AGO Gaming oraz 5Power Club, które awans na Legends Cup zapewniły sobie już jakiś czas temu, dołączyły także dwie ekipy z Ameryki Północnej. Mowa t...