fot. Riot Games

Na serwerach LoL-a pojawiła się pierwsza aktualizacja sezonu 2018

Zmora wszystkich starających się podnieść swoje punkty rankingowe, czyli przedsezon, nareszcie dobiega końca. Już 16 stycznia rozpocznie się sezon 2018, dzięki któremu wszyscy przywoływacze znów będą mogli poświęcić się rozgrywkom rankingowym i zdobywaniu upragnionych dywizji, bez konieczności napotykania niezbyt przykładających się kompanów w co drugiej rozgrywce. Minionej nocy na serwerach League of Legends pojawiła się już pierwsza aktualizacja nowego sezonu o numerze 8.1, wprowadzając kilka istotnych zmian w balansie postaci, z którymi warto się zapoznać.

Zacznijmy od bohaterów, którzy po patchu 8.1 zdecydowanie będą cieszyć się nieco większą popularnością wśród graczy. Jednym z nich z pewnością będzie Graves, gdyż w tej łatce koszt i czas odnowienia jego To koniec! (Q) został zmniejszony, co ma pozwolić mu radzić sobie we wczesnej fazie gry nieco lepiej, niż dotychczas. Ponadto Zasłona Dymna (W) będzie teraz spowalniać przeciwników o 50% na wszystkich poziomach, lecz jedynie na 0,5 sekundy. Kolejną wzmocnioną postacią jest Brand, którego Płomień (umiejętność bierna) będzie od teraz zabierać aż 4% maksymalnego zdrowia oponenta. Szczęśliwe grono zamyka Skarner ze względu na znaczne zwiększenie podstawowych obrażeń Złamania (E) oraz wydłużenie czasu trwania ogłuszenia o 0,5 sekundy.

Spore osłabienia dotknęły natomiast Heimerdingera. Wielbiony Wynalazca najwidoczniej ostatnimi czasy pozwalał sobie na zbyt wiele i zadawał za dużo obrażeń ze swojego ulepszonego przez superumiejętność działka. Podstawowe obrażenia tej kombinacji zostały drastycznie zmniejszone, co z pewnością zmusi grających Heimerdingerem na zmianę swojego stylu.

Oprócz zmian w postaciach, Riot Games postanowiło także nieco pomóc czołówce przywoływaczy, którzy znajdują się w kręgu Pretendentów. Od 2016 roku nie mogli oni walczyć o punkty rankingowe grając w parze z innymi równie wysoko uplasowanymi graczami, chociaż nieprzerwanie trafiali na duety z kręgu Mistrzów, co na tak wysokim poziomie miało potężny wpływ na rozgrywkę. W związku z tym Pretendenci znów mogą podejmować kolejkę rankingową w duetach. Ta informacja szczególnie ucieszyła profesjonalnych zawodników, w tym midlanera Teamu SoloMid – Sørena „Bjergsena” Bjerga:

Pełny opis pierwszej aktualizacji sezonu 2018 możecie przeczytać na oficjalnej stronie League of Legends, którą znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Michał "Nisha" Jankowski

Nie jedna, a dwie drużyny z europejskich kwalifikacji zagrają na ESL One Katowice 2018!

Do rozpoczęcia pierwszego majora Doty 2 w Polsce pozostało niespełna półtora miesiąca. Wiele drużyn rozpoczęło rywalizację o grę w katowickim Spodku p...