fot. Team EnVyUs

Blizzard upamiętnił INTERNETHULKA przy okazji Overwatch League

Za nami inauguracyjne spotkania pierwszego sezonu Overwatch League. Jeśli przejrzymy fora internetowe, spotkamy się z ogromną liczbą zachwytów nad sposobem rywalizacji i atrakcyjnością zaproponowanego przez Blizzard produktu, ale warto zwrócić uwagę także na jedną kwestię. Przy okazji startu swoich flagowych rozgrywek twórcy Overwatcha postanowili upamiętnić Dennisa „INTERNETHULKA” Hawelkę.

Niemiecki zawodnik był jednym z filarów Teamu EnVyUs, który swego czasu uchodził za jedną z najlepszych ekip świata. W środowisku graczy Hawelka zapracował sobie na szacunek m.in. z uwagi na swoje umiejętności przywódcze. W minionym roku zdecydował się zawiesić swoją zawodniczą karierę, by zająć się pracą szkoleniową i jeszcze do września współpracował z Teamem Liquid. Niestety na początku listopada 30-latek niespodziewanie zmarł, pozostawiając całą społeczność w ogromnym szoku. Z uwagi na to wszystko Blizzard postanowił upamiętnić INTERNETHULKA i przygotował specjalny materiał wideo, który może przybliżyć nam nieco postać niemieckiego tanka.

Na tym jednak nie koniec. Już kilka tygodni temu ogłoszono oficjalnie, że podczas Overwatch League przyznawana będzie nagroda imienia właśnie Dennisa Hawelki. Otrzymać ją będzie mógł każdy gracz, który wykaże się godną pochwały i naśladowania postawą fair-play. Jednocześnie ma to być poniekąd kontynuacja ideałów, które przyświecały osobie samego Niemca.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kjaerbye: Będziemy tęsknić za Semmlerem

Kilka dni temu potwierdzono, że Auguste "Semmler" Massonnat nie będzie dłużej komentował meczów Counter-Strike: Global Offensive, a zamiast tego rozpo...