PUBG Invitational już w lutym w Katowicach. W puli 50 000 dolarów!

ESL, największa na świecie firma esportowa, z radością ogłasza, że podczas Intel Extreme Masters World Championship Katowice 2018 odbędzie się turniej w PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS (PUBG). Zmagania w ramach PUBG Invitational rozegrane na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Szesnaście drużyn z całego świata będzie walczyło o nagrody z puli 50 000 dolarów 24-25 lutego 2018 roku.

Dziewięć ekip otrzyma bezpośrednie zaproszenia (po 3 z Azji, Europy i Ameryki Północnej). Siedem pozostałych miejsc przypadnie trzem europejskim i trzem północnoamerykańskim zespołom, a także jednemu reprezentantowi Ameryki Południowej. Kwalifikacje rozpoczną się już 20 stycznia i prowadzone będą na platformie ESL Play.

PUBG na PC z wersji early access do 1.0 przeszło w grudniu 2017 roku. Gra może pochwalić się 30 milionami użytkowników na wszystkich platformach, rekordową liczbą jednocześnie grających na Steamie wynoszącą 3 miliony osób i zupełnie nową mapą Miramar, co można potraktować jako fundamenty pod stanie się prawdziwie epickim tytułem do rywalizacji. Ponadto, mając na uwadze rosnące zainteresowanie społeczności zmaganiami w PUBG, turniej PUBG Invitational at IEM Katowice dołoży swoją cegiełkę w kształtowaniu esportowej sceny tego tytułu.

– IEM World Championship Katowice 2017 był największym esportowym wydarzeniem w historii, dlatego cieszymy się, że w tym roku dodajemy do niego PUBG, w którego rywalizację wcześniej mieliśmy okazję oglądać także na IEM Oakland – powiedział Michał „Carmac” Blicharz, vice-president ds. Pro Gamingu w ESL. – Poprzednio dodanie PUBG do agendy sprawiło, że arenie nie brakowało ekscytacji. Wierzymy, że podobnie będzie tym razem, podczas IEM Expo.

W sierpniu gracze PUBG i influencerzy związaniu z tą sceną rywalizowali na gamescom PUBG Invitational Presented by PUBG Corporation and ESL, który był pierwszym turniejem offline typu invitational w tę grę. Współpraca twórców PUBG z ESL była kontynuowana, dzięki czemu w listopadzie zmagania te pojawiły się na scenie głównej IEM Oakland, gdzie 20 drużyn, czyli w sumie 80 zawodników, miało okazję rywalizować w pierwszym turnieju na terenie Ameryki Północnej.

Więcej informacji na temat PUBG Invitational at IEM Katowice znajdziecie na intelextrememasters.com. Wejście na wydarzenie jest bezpłatne, a bilety wcześniejszego wstępu możecie kupić na stronie Ticketmaster.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Epsilon eSports z nowym składem CS:GO

Na początku stycznia Epsilon eSports rozstało się ze swoim szwedzkim składem CS:GO. Już wtedy głośno plotkowało się, że belgijscy włodarze zdecydują s...