fot. ESL/Helena Kristiansson

Męczarnie FaZe z Liquid. Ekipa karrigana zaczyna ELEAGUE Major od zwycięstwa

FaZe Clan postawił pierwszy krok na drodze do osiągnięcia bilansu 3:0 podczas pierwszej fazy ELEAGUE Major Boston 2018. Europejska drużyna nie bez problemów poradziła sobie z reprezentującym gospodarzy Teamem Liquid, a kolejny raz z fantastycznej strony pokazał się Håvard „rain” Nygaard.

FaZe Clan 16 : 14 Team Liquid

(ELEAGUE Major 2018 – 1. runda)
16 8 Overpass 7 14
8 7

Zgodnie z oczekiwaniami początek meczu przebiegał pod dyktando FaZe Clanu. Druga obecnie ekipa świata dzięki wygranej po stronie terrorystów pistoletówce błyskawicznie wyszła na kilkurundowe prowadzenie. Do pewnego momentu Team Liquid był w stanie tylko okazjonalnie odpowiadać na poczynania swoich rywali i przebudził się dopiero w momencie, gdy wynik tablica wyników wskazywała już 2:7 na jego niekorzyść. Gdy tylko amerykańska formacja poczuła grunt pod nogami, od razu rzuciła się za odrabianie strat. I wyszło jej to naprawdę dobrze, bo tuż przed przerwą trafiła do Europejczyków zaledwie jedno oczko.

Jeśli jednak ktoś liczył, że spotkanie będzie wyrównane niemal do samego końca, musiał się srogo zawieść. FaZe po przejściu do defensywy zmieniło się w monolit, którego Liquid długimi fragmentami gry nie było w stanie przejść. Podopieczni Roberta „RobbaNa” Dahlströma z ogromną łatwością rozpracowywali wszystkie ataki swoich oponentów, ale wreszcie ich szczelna obrona zaczęła się kruszyć, zaś rezultat ponownie stawał się bliski. Pod koniec starcia każde rozstrzygnięcie wydawało się możliwe, chociaż ostatecznie do piątka ze Starego Kontynentu przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę w stosunku 16:14.

Już za chwilę kolejny meczu, w którym FlipSid3 Tactics podejmie Misfits Gaming. Anglojęzyczna transmisja z tego, a także i kolejnych spotkań dostępna będzie za pośrednictwem oficjalnego kanału ELEAGUE na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem. Po więcej informacji na temat ELEAGUE Major Boston 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Skuteczna i ekologiczna utylizacja starego sprzętu komputerowego

Współcześnie ludzkość konsumuje olbrzymie ilości elektroniki, a to wiąże się także z olbrzymimi ilościami śmieci. Stary sprzęt przestaje działać albo...