fot. Turner Sports/ELEAGUE

innocent krok bliżej awansu, męczarnie FaZe – pierwszy dzień ELEAGUE Major za nami

Największe esportowe święto na scenie Counter-Strike’a już się rozpoczęło. Pierwszy dzień zmagań w ramach ELEAGUE Major Boston 2018 przyniósł nam kilka zaciętych pojedynków, chociaż trudno stwierdzić, by większość rezultatów była jakkolwiek zaskakująca. Z drugiej strony niektórzy faworyci mieli większe niż można by się było tego spodziewać kłopoty.

Zwłaszcza FaZe Clan, który jeszcze przed startem imprezy typowano jako głównego kandydata do bilansu 3:0, niemiłosiernie męczył się z Teamem Liquid. Przypomnijmy, że amerykańska formacja z powodu obecnych przepisów zmuszona jest występować wraz ze swoim szkoleniowcem, Wiltonem „zewsem” Prado, ale wczoraj nie miało to znaczenia. Europejscy rywale Liquid musieli się sporo nagimnastykować, by ostatecznie zapewnić sobie korzystny rezultat.

Zanosi się, że limit szczęścia wyczerpało już FlipSid3 Tactics. Od wielu lat wszyscy wieszczą koniec tejże ekipy, a ona jak na złość z ogromną sumiennością meldowała się na kolejnych Majorach. W piątek pierwszą cegiełkę na drodze do wyeliminowania wschodnioeuropejskiego zespołu dołożyło Misfits Gaming. Debiutujący na zawodach tej rangi amerykańsko-francuski skład dosłownie rozgromił swoich przeciwników ze Starego Kontynentu, oddając im zaledwie cztery punkty.

Oczy wszystkich polskich kibiców zwrócone były oczywiście w stronę Pawła „innocenta” Mocka. Jego Sprout Esports pierwotnie wydawało się nie być faworytem pojedynku ze Space Soldiers, ale koniec końców zdołało przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ogromna w tym zasługa samego zawodnika znad Wisły, który pod względem wykręconych statystyk ustępował na serwerze tylko Denisowi „denisowi” Howellowi.

Komplet wyników pierwszej rundy prezentuje się następująco:

12 stycznia
16:00 Vega Squadron 16:14 Renegades Mirage
17:15 mousesports 16:12 AVANGAR Mirage
18:30 FaZe Clan 16:14 Team Liquid Overpass
19:45 FlipSid3 Tactics 4:16 Misfits Gaming Overpass
21:00 Sprout Esports 16:11 Space Soldiers Cobblestone
22:15 Natus Vincere 16:8 Quantum Bellator Fire Inferno
23:30 G2 Esports 16:11 Flash Gaming Inferno
13 stycznia
00:45 Cloud9 16:11 Team EnVyUs Cache

ELEAGUE Major Boston 2018 powróci już dziś, ale tym razem zmagania toczone będą w dwóch oddzielnych zbiorach – w pierwszym znalazły się drużyny z bilansem 1:0, w drugim natomiast te z 0:1. Polskojęzyczna transmisja ze wszystkich spotkań dostępna będzie za pośrednictwem oficjalnego kanału GamerTV na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ELEAGUE Major: Cloud9 vs Team EnVyUs – statystyki graczy

Cloud9 jest o krok bliżej awansu do kolejnego etapu ELEAGUE Major Boston 2018. Amerykańska formacja na zakończenie pierwszego dnia rozgrywanej we włas...