fot. ESL/Bart Oerbekke

Wpadka FaZe, bolesna przegrana innocenta – drugi dzień ELEAGUE Major dobiegł końca

Za nami drugi dzień pierwszego etapu ELEAGUE Major Boston 2018. Wygląda na to, że rozgrywki w Atlancie rozpoczęły się na dobre. Nie brakowało spektakularnych akcji, zaciętych pojedynków, ale również niespodzianek. Kiedy wspominamy o tym ostatnim, mamy oczywiście na myśli porażkę FaZe Clanu, który przez wielu jeszcze przed startem turnieju został okrzyknięty głównym faworytem rozgrywek. To właśnie wpadka europejskiej formacji była – można rzec – wydarzeniem drugiego dnia zmagań.

W gronie drużyn, które już jutro mogą pożegnać się z turniejem w Atlancie, jest Team EnVyUs oraz FlipSid3 Tactics. Obie ponownie nie potrafiły stanąć na wysokości zadania i zanotowały porażkę. Sprawę ratuje poniekąd fakt, że w wśród formacji z bilansem 0-2 znajduje się również Flash Gaming oraz AVANGAR. Niewykluczone zatem, że ekipy ScreaMa oraz seizeda przedłużą swoje szanse na awans do kolejnego etapu.

Jeśli spojrzeć na sytuację niepokonanych jak dotąd zespołów, sporym faworytem do awansu jest bez wątpienia mousesports, które w swoim drugim spotkaniu całkowicie zdemolowało Natus Vincere. Podobnie było zresztą w przypadku trzech kolejnych spotkań w tym zbiorze – wszystkie z nich były nadzwyczaj jednostronne. Przed nami zatem kolejny niezwykle ciekawy dzień pełen zmagań. Dwa najlepiej dysponowane dzisiaj zespoły zapewnią sobie awans do kolejnego etapu Majora.

Pełen zestaw wyników drugiego dnia zobaczyć możecie poniżej:

13 stycznia – drużyny z bilansem 0:1
16:00 FlipSid3 Tactics 10:16 Team Liquid Cobblestone
18:30 Space Soldiers 16:9 AVANGAR Mirage
19:45 Team EnVyUs 6:16 Renegades Cache
21:00 Flash Gaming 13:16 Quantum Bellator Fire Inferno
13 stycznia – drużyny z bilansem 1:0
17:15 mousesports 16:2 Natus Vincere Mirage
22:15 Sprout Esports 5:16 Cloud9 Inferno
23:30 FaZe Clan 6:16 Vega Squadron Inferno
14 stycznia – drużyny z bilansem 1:0
00:45 Misfits Gaming 5:16 G2 Esports Cobblestone

W ramach trzeciego dnia rozgrywek odbędą się spotkania w trzech różnych zbiorach, a pary meczowe możecie znaleźć tutaj. Do kolejnego etapu ELEAGUE Major Boston awansują dzisiaj dwie formacje, natomiast dokładnie ta sama liczba drużyn pożegna się z turniejem w Atlancie. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące zawodów za oceanem znaleźć można w naszej relacji tekstowej. Polskojęzyczna transmisja z meczów dostępna jest na kanale GamerTV, a można ją znaleźć pod podanym adresem.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ELEAGUE Major: Misfits Gaming vs G2 Esports – statystyki graczy

Ostatni sobotni mecz ELEAGUE Major Boston 2018 przyniósł nam błyskawiczny pogrom. Faworyzowane od samego początku G2 Esports nie dało najmniejszych sz...