fot. Turner Sports/ELEAGUE

Kto odpadnie, kto awansuje? Dziś zapadną pierwsze rozstrzygnięcia podczas ELEAGUE Major

Trzeci dzień ELEAGUE Major Boston 2018 przyniesie nam pierwsze rozstrzygnięcia w fazie nowych pretendentów. Zagrożone odpadnięciem z imprezy są obecnie aż cztery formacje, zaś kolejne cztery mają szansę przypieczętować dziś swój awans do kolejnego etapu.

Dość niespodziewanie w gronie drużyn, które nie poznały jeszcze smaku zwycięstwa, znalazł się Team EnVyUs. Złożona z czterech Francuzów i Belga drużyna zmuszona była uznać wyższość zarówno Cloud9, jak i Renegades, przez co o swój dalszy byt w Stanach Zjednoczonych będzie musiała walczyć z Flash Gaming. Jednocześnie pewne dalszej gry na Majorze nie mogą być również FlipSid3 Tactics i AVANGAR.

Już tylko jedna wygrana dzieli od upragnionej promocji Cloud9 i G2 Esports. Obie ekipy jeszcze przed startem zawodów wydawały się być głównymi kandydatami do awansu, toteż nie ma w tym nic dziwnego. Na przeszkodzie w zapewnieniu sobie w pierwszej fazie grupowej bilansu 3:0 stanąć im mogą już tylko odpowiednio mousesports i Vega Squadron. Ta druga formacja to jak dotychczas największa rewelacja zawodów – piątka z Europy Wschodniej niespodziewanie pokonała zarówno Renegades, jak i FaZe Clan.

Na tym nie koniec emocji, bo swoje spotkania rozegrają także zespoły, które dotychczas mają na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Wśród nich znajdzie się także Sprout Esports, w którego barwach możemy oglądać m.in. Pawła „innocenta” Mocka. Po wczorajszej lekcji otrzymanej od C9 dziś na podopiecznych niemieckiej organizacji czeka również trudne zadanie. Przyjdzie im bowiem mierzyć się z Natus Vincere, kolejnym z faworytów do gry w fazie nowych legend.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

14 stycznia – drużyny z bilansem 0:2
17:15 Flash Gaming vs Team EnVyUs BO1
23:30 FlipSid3 Tactics vs AVANGAR BO1
14 stycznia – drużyny z bilansem 1:1
16:00 Quantum Bellator Fire vs FaZe Clan BO1
18:30 Misfits Gaming vs Space Soldiers BO1
19:45 Sprout Esports vs Natus Vincere BO1
22:15 Renegades vs Team Liquid BO1
14 stycznia – drużyny z bilansem 2:0
21:00 Vega Squadron vs G2 Esports BO1
15 stycznia – drużyny z bilansem 2:0
00:45 mousesports vs Cloud9 BO1

Polskojęzyczna transmisja ze wszystkich powyższych spotkań dostępna będzie za pośrednictwem oficjalnego kanału GamerTV na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem. Po więcej informacji na temat ELEAGUE Major Boston 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

jR: Niektóre drużyny nienawidzą z nami trenować

Reprezentanci Vega Squadro przyzwyczaili nas już do tego, że lubią sprawiać niespodzianki. Wszyscy pamiętają z pewnością wygraną z NiP-em podczas kwal...