LCL 2018
fot. ru.lolesports.com

LCL 2018 startuje 10 lutego. Zmiany w strukturze rozgrywek

Sezon 2018 w League of Legends zaczął się na dobre. Gracze mogą już walczyć o jak najwyższą pozycję w kolejkach rankingowych, zaś profesjonaliści w różnych zakątkach globu rozpoczęli – lub już wkrótce rozpoczną – rywalizację o znacznie większą stawkę. To samo tyczy się rozgrywek Wspólnoty Niezależnych Państw, czyli LoL Continental League, lub po prostu LCL. Organizatorzy zawodów ogłosili datę startu sezonu 2018 LCL oraz przedstawili kilka zmian, z którymi powinni zapoznać się entuzjaści ligi CIS.

Wiosenny split startuje 10 lutego. Dwie nowe drużyny w walce o mistrzostwo

Osiem najlepszych ekip regionu rozpocznie rywalizację o tytuł mistrza wiosennego splitu 10 lutego. W grupie drużyn, których zmagania będziemy mogli śledzić doszło do dwóch zmian. Z udziału w LCL zrezygnowały Virtus.pro oraz Natus Vincere. Ich miejsca zostały wykupione przez uczestników Ligi Pretendentów (odpowiednika Challenger Series) – Dragon Army oraz Elements Pro Gaming. Składy zespołów uczestniczących w rozgrywkach regionu CIS nie zostały jeszcze ogłoszone.

Nagrody za dobre występy podczas fazy zasadniczej

Do zmian dojdzie również w strukturze finansowej zawodów. Nowy system będzie miał na celu poprawę wynagrodzeń zawodników we wszystkich meczach splitu. Za każde zwycięstwo w starciach fazy zasadniczej członek wygranego zespołu otrzyma dodatkowe 10 000 rubli (ok. 600 zł).  Jeśli więc dana drużyna będzie niepokonana w ciągu całego splitu, każdy z jej zawodników zainkasuje dodatkowe 140 000 rubli. Jednocześnie zmianie nie ulegnie minimalna wypłata – za sezon gry w LCL jej uczestnicy będą mogli liczyć na 600 tys. rubli, czyli w przybliżeniu 36 tys. złotych, na osobę.

Zwiększenie puli nagród do 5 mln rubli za split

Również organizacje będą walczyły o większe pieniądze. Pula nagród do zdobycia podczas każdego splitu wzrosła do 5 milionów rubli za split. Nie jest to znacząca modyfikacja (w roku 2017 łączna pula za oba splity wynosiła 9,5 miliona), lecz wraz z nią zmieniono również procentowy podział całej puli. Kwota zostanie podzielona tylko między formacje, które zakwalifikowały się do play-offów. Zwycięzca splitu otrzyma 2 mln rubli, a każda kolejna formacja o pół miliona mniej od wyżej usytuowanej ekipy.

Więcej informacji o zmianach w strukturze LCL znajdziecie pod tym adresem (artykuł w języku rosyjskim).

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

gab uzupełnia skład PACT, mausi przesunięty na rezerwę

Po kilku dniach ogłoszeń poznaliśmy wreszcie pełny skład PACT. Jako ostatni do organizacji dołączył jej były podopieczny, Gabriel "gab" Jaroszuk. Jedn...