Jankos
fot. Riot Games

Pora rozpocząć sezon 2018 EU LCS! G2 vs Misfits w meczu otwarcia

Czas rozpocząć najbardziej prestiżowe rozgrywki LoL-a w Europie – EU LCS! Po ciągnących się w nieskończoność dniach oczekiwania na start zmagań, wreszcie będziemy mogli zobaczyć w akcji najlepszą dziesiątkę Starego Kontynentu. W walce o mistrzostwo udział weźmie między innymi trzech Polaków – Marcin „Jankos” Jankowski, Oskar „Vander” Bogdan oraz Jakub „Jactroll” Skurzyński, reprezentujący odpowiednio G2 Esports, Schalke 04 oraz Team Vitality.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się ze zmianami, jakie dotknęły europejskie rozgrywki, służymy pomocą. Jedną z najważniejszych modyfikacji jest odejście od systemu relegacji podczas wiosennego splitu. Ekipy nie będą musiały martwić się o utratę miejsca w lidze, niezależnie od lokaty zajętej na koniec splitu. Ponadto zdecydowano się wrócić do trybu Bo1 podczas fazy zasadniczej. Tym samym każdego dnia zobaczymy w akcji wszystkie formacje. Mecze odbywać się będą w piątki od godziny 18:00 i w soboty od 19:00. Więcej informacji na temat zmian w EU LCS znajdziecie pod tym adresem.

Harmonogram pierwszego dnia EU LCS 2018 Spring Split

Piątek, 19 stycznia
18:00 G2 Esports vs Misfits Gaming Bo1
19:00 Team Vitality vs H2k-Gaming Bo1
20:00 Unicorns of Love vs Giants Gaming Bo1
21:00 ROCCAT vs FC Schalke 04 Bo1
22:00 Fnatic vs Splyce Bo1

W meczu inaugurującym sezon 2018 w Europie zmierzą się standardowo finaliści poprzedniej rundy, czyli Misfits Gaming oraz G2 Esports z Jankosem w składzie. Następnie w najbardziej prestiżowych rozgrywkach zadebiutuje Jactroll, którego Vitality podejmie H2k-Gaming. Trzeci z naszych rodaków, Vander swój pierwszy bój w sezonie 2018 stoczy przeciwko ROCCAT. Na zakończenie dnia otwierającego wiosenną rundę EU LCS 2018 zmierzą się Fnatic i Splyce.


Mecz dnia

G2 Esports vs Misfits Gaming

Obydwa zespoły dokonały kilku zmian w swoich składach, żegnając się ze swoimi koreańskimi zawodnikami. O ile w składzie „Królików” widać zaledwie dwie różnice, to ekipa grająca pod banderą hiszpańskiej organizacji została zbudowana niemalże od zera wokół Perkza. Oprócz Jankosa do G2 dołączyli Wunder, Hjarnan oraz Wadid, zaś miejsce YoungBucka na pozycji trenera zajął GrabbZ. Skład ten stanie dzisiaj przed pierwszym poważnym sprawdzianem w kierunku utrzymania organizacji ocelote’a na europejskim tronie.

Transmisja

Wszystkie mecze EU LCS 2018 Spring Split będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w ESL.TV Polska. Transmisja rozpocznie się o godzinie 18:00. Po więcej informacji dotyczących EU LCS zapraszamy do naszej relacji tekstowej. Znajdziecie w niej między innymi składy wszystkich drużyn, pełny harmonogram rozgrywek oraz aktualną klasyfikację grupową.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tego dnia... xPeke wykonuje historyczny backdoor w Katowicach!

Dokładnie pięć lat temu, 19 stycznia 2013 roku, podczas Intel Extreme Masters Katowice, Enrique "xPeke" Cedeño Martínez dokonał nieprawdopodobnego bac...